ایام محرم 1398
1389/05/07 17:53:00
سرویس سیاسی
عضوهیات رئیسه مجلس:

به جای انسداد کامل مرزها راه های تردد شناسایی و مسدود شود

**عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار این شد که به جای انسداد کامل مرزها ،راه های تردد شناسایی و مسدود شود.

"محمدحسین فرهنگی" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با بیان اینکه در انسداد مرزها باید به حداقل ها کفایت کرد، خاطرنشان کرد: باید مسیرهایی که امکان تردد بیشتر دارند، مسدود شوند.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر براین اساس لازمه انسداد مرزها را کسب اطلاعات کامل ازاوضاع تردد احتمالی درمرزها عنوان کرد وافزود: این کارهم نیازبه کارهای اطلاعاتی و امنیتی دارد.

وی با اشاره به روش های فعلی برای انسداد مرزها، گفت: نمی توان به طور کامل دور کشور را دیوار کشید.

فرهنگی با اظهار اینکه درکشیدن دیوار در مرزها باید به موارد مورد نیاز اکتفا شود، خاطرنشان کرد: انسداد مرزاولین و آخرین راه حل جلوگیری از تهدیدها نیست؛ بلکه باید راه های دیگری نیز مدنظر قرار گیرد.

وی استفاده از ظرفیت های سیاسی، اطلاعاتی و امنیتی را در انسداد مرزها موثر دانست و اظهار کرد: اگرغیراین باشد انسداد فیزیکی مرزها تا 10 سال آینده امکان عملیاتی شدن ندارد.

عضو هیات رئیسه مجلس بنابراین بهترین راه برای انسداد مرزها را شناسایی راه های قابل تردد عنوان کرد و افزود: استفاده از موانع طبیعی موجود و تقویت آنها در کنار استفاده از ظرفیت های دیگر می تواند خیلی موثر باشد.

فرهنگی درعین حال با اشاره به مشکلاتی که درمرزهای کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیشتر این مشکلات ناشی از تهدیداتی است که از بیرون کشور انجام می گیرد؛ والا در دنیای کنونی بیشتر کشورها به سمت حذف مرزها پیش می روند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet