شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/07 18:38:00
سرویس سیاسی

انتقاد نمایندگان آریزونا در مجلس سنا از اوباما

**دو تن از سناتورهای محافظه کار ایالت آریزونا از شکایت کاخ سفید از این ایالت و قوانین مهاجرتی آن، انتقاد کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، نمایندگان ایالت آریزونا در مجلس سنای آمریکا  با صدور بیانیه ای، از صدور حکم دادگاه فدرال به نفع دولت اوباما که منجر به لغو موارد جنجالی قانون مهاجرتی آریزونا شد، انتقاد کردند.

در ادامه این گزارش آمده است سناتورهای جمهوریخواه "جان مک کین" و سناتور "جان کایل"، که نماینده آریزونا در مجلس سنا هستند با صدور بیانیه ای از این حکم انتقاد کرده اند و شکایت دولت اوباما از ایالتشان را موجب هدر رفتن بودجه دولت دانسته اند. 

در پی شکایت سه هفته پیش دولت باراک اوباما از آریزونا، دادگاه فدرال ایالت آریزونا، مفاد جنجالی آن قانون را مغایر قوانین فدرال دانست و مانع از اجرای آنها شد.

این قانون که در ماه آوریل امسال تصویب شد، به ماموران پلیس ایالتی و محلی اجازه رؤیت مدارک مهاجرت اشخاصی که پلیس آنها را به اتهام تخلفات دیگر متوقف یا بازداشت می کند را داده بود.

بر اساس این قانون، عدم حمل و ارائه مدارک مهاجرت نیز قرار بود جرم باشد که در پی صدور حکم دادگاه، این ماده اجرا نخواهد شد.

ایالت آریزونا، واقع در جنوب غرب آمریکا، با مکزیک هم مرز است و بر اساس برآوردها حداقل ۴۶۰ هزار نفر که بیشتر آنها اهل مکزیک یا کشورهای دیگر آمریکای لاتین هستند بطور غیر قانونی در این ایالت زندگی می کنند.

فرماندار آریزونا هدف اجرای تدابیر سختگیرانه را مقابله با کارتل های مواد مخدر و قاچاق انسان می داند و می گوید پلیس از آن برای تبعیض علیه گروه خاصی استفاده نخواهد کرد.

اما منتقدان معتقدند که اقدام آریزونا به رفتار تبعیض آمیز پلیس علیه اقلیت های قومی به ویژه مردمی که اصالتا اهل کشورهای آمریکای لاتین هستند، منجر خواهد شد.

ائتلافی از گروه های مدافع حقوق بشر و آزادی های مدنی در ماه مه برای لغو این قانون از دولت آریزونا به دادگاه شکایت کرده بود.

دولت مکزیک که به شدت از قانون مذکور انتقاد کرده، از شکایت دولت فدرال استقبال کرده است.

"جین بروئر"، فرماندار آریزونا، دولت باراک اوباما را متهم می کند که بجای اجرای قوانین فدرال مهاجرت، از مردم آریزونا شکایت کرده و با اقدام خود، سرمایه مالیات دهندگان را به هدر می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet