خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/07 19:41:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مصلای فریدونکنار / 1:

رفتار آمریکایی ها در مورد فعالیت هسته ای ایران غیرمنطقی و مذبذب است

**رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتارهای متناقض آمریکایی ها درخصوص فعالیت هسته ای ایران و دیگر کشورها گفت: رفتار آمریکا در مورد فعالیت هسته ای ایران رفتاری غیرمنطقی و مذبذب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در مراسم سرداران و 350 شهید شهرستان فریدونکنار در مصلای این شهر با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: چندی پیش قعطنامه ای در سازمان ملل علیه ایران صادر شد و همچنین تعدادی از نمایندگان آمریکا متن قطعنامه ای را ارائه کردند که از جهاتی این متن قابل توجه است و اگرچه هنوز این متن از سوی کنگره آمریکا تصویب نشده اما محتوای این متن فارغ از اینکه کنگره آمریکا آن را تصویب کند یا نه ،برای ما مهم است .

وی با اشاره به متن تهیه شده از سوی نمایندگان کنگره آمریکا اظهارداشت: در بندی از این متن به دولت اسرائیل اجازه می دهد که علیه ایران اقدام نظامی کند، آنان باید توجه داشته باشند که اگر اسرائیل جرات این کار را داشت تا به حال اقدام می کرد و نیازی به این توصیه آمریکا نبود.

رئیس مجلس با اشاره به بند دیگری از متن تهیه شده از سوی کنگره آمریکا گفت: در بند دیگری از این متن بر بازگشت یهودیان به سرزمین اشغالی تاکید شده است. سوال این است که آیا سرزمین فلسطین مربوط به یهودیان است که باید آنها به سرزمین خود برگردند؟

لاریجانی با اشاره به بند دیگری از این متن گفت: نمایندگان کنگره آمریکا اسرائیل را صاحبان قانونی سرزمین های اشغالی می دانند اما باید توجه کنند مگر فلسطین ملک آنهاست ؟چرا در این متن هیچ سخنی از 5 یا 6 میلیون فلسطینی آواره وجود ندارد.

وی موضوع هولوکاست و ادعای کشتار 6 میلیون یهودی در این قضیه را محتوای دیگر بند این متن نمایندگان کنگره آمریکا ذکر کرد و گفت: آنان در این متن اعلام کردند که اگر کشوری به قول خود نازی ها علیه یهودیان اقدامی کرده اند ما سرزمین مسلمانان را به یهودیان می دهیم.

رئیس مجلس افزود: نمایندگان کنگره آمریکا در بند دیگری از این متن اعلام کردند که آمریکا اولین کشوری است که استقلال اسرائیل را به رسمیت شناخته و به این کار خود افتخار می کند. ما اعلام می کنیم که این اقرار خوبی است که شماها کرده اید و اعلام داشتید چون نازی ها در گذشته کاری کرده اند شما یهودیان را جمع کردید و این رژیم جعلی را به عنوان همپیمان خود می دانید.

لاریجانی تصریح کرد: نمایندگان کنگره آمریکا همچنین اعلام کردند که مناسبات ویژه و ارزشهای مشترک با اسرائیل دارند. سوال این است که شما چه هدف و ارزش مشترکی با اسرائیل دارید؟ آیا اسرائیل جز تجاوز به مردم منطقه و ایجاد دردسر برای کشورها و مردم منطقه هدف دیگری دارد؟

وی افزود: با این اقرار شما می توان این نتیجه را گرفت که هدف شما با هدف اسرائیل در منطقه یکسان است و هدف اسرائیل همان هدف شماست.

رئیس مجلس با اشاره به اظهارات اوباما رئیس جمهور فعلی آمریکا مبنی بر این که رابطه میان آمریکا و اسرائیل بر پیوندی بیش از یک پیمان و اتحادی استراتژیک استوار است خاطرنشان کرد: بالاتر از پیوند استراتژیک چیزی وجود ندارد و می گویند چون جمهوری اسلامی ایران به دنبال فعالیت هسته ای است پس ایران یک خطر است و می گویند چون در ایران نسبت به افول آمریکا و سرنگونی اسرائیل بحث شد پس ایران خطری برای ماست.

لاریجانی تاکید کرد: در مجموع در بیانیه کنگره آمریکا آمده است که آمریکا همپیمان اسرائیل است، آمریکا اولین کشوری است که اسرائیل را به رسمیت شناخته، آمریکا با اسرائیل منافع و ارزشهای مشترک دارند و پیوند این دو کشور بر پیوند بیش از یک پیمان و اتحاد استراتژیک استوار است.

رئیس مجلس با اشاره به فرمایشات امام راحل تصریح کرد: رژیم غاصب اسرائیل فرزند ناخلفی از آمریکاست و شما که هدف های مشترکی در خاورمیانه دارید می توانید از ملتهای خاورمیانه سوال کنید که کدام یک از ملت خاورمیانه از اسرائیل غاصب نفرت ندارد.

لاریجانی با اشاره به اظهارات دشمنان ایران به خصوص آمریکا و اسرائیل مبنی بر این که ایران به دنبال سلاح هسته ای است و برای آمریکا و اسرائیل خطرآفرین است گفت: آنها می گویند موشک دوربرد ایران خطری برای اسرائیل است. سوال ما این است که مگر آمریکا و اسرائیل می خواهند چه کار کنند که این موشک ها برای آنان خطرآفرین است؟ آنها چه برنامه ای در منطقه دارند؟

وی تصریح کرد: آنچه آنها در مورد فعالیت هسته ای ایران می گویند را با فعالیت هسته ای اسرائیل مقایسه کنید آیا شما از کلاهک هسته ای اسرائیل اطلاع ندارید؟

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet