خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/07 20:43:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مصلای فریدونکنار/ 3:

هیچ عاملی به اندازه وحدت درونی، بازدارنده دشمنان نیست

**علی لاریجانی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در جامعه گفت:در شرایط فعلی هیچ عاملی به اندازه وحدت درونی بازدارنده اقدامات دشمنان نیست.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت  حفظ وحدت در جامعه گفت: دشمنان سخنان درشتی را بیان می کنند و رهبر معظم انقلاب در سال گذشته اعلام کرد که آمریکا اگر می توانست به ایران ضربه بزند ضربه می زد. آنان بودند که جنگ 8 ساله علیه ایران را به راه انداختند اما ما باید توجه کنیم که در شرایط فعلی هیچ عاملی به اندازه وحدت درونی بازدارنده اقدامات دشمنان نیست.

وی تاکید کرد: اگر دشمنان احساس کنند که همه نیروهای داخل نظام زیر چتر مقام معظم رهبری راه مستقیمی را دنبال می کنند این تهدیدات آنان توخالی خواهد بود اما اگر رخنه کند سوءاستفاده خواهند کرد.

وی با تاکید بر این که شرایط امروز کشور ایجاب می کند تا به اختلافات دامن زده نشود خاطرنشان کرد: ممکن است اختلافات سلیقه ای در کشور وجود داشته باشد اما نباید این اختلافات به یک کدورت تبدیل شود و به سوی هم تیراندازی سیاسی کرد.

رئیس مجلس گفت: برخی افراد در اردوگاه های مختلف همچون اردوگاه اصولگرایان این رفتارها را دارند اما باید بدانند که این رفتار اجتهادی برای حل مشکلات نیست و یک تیراندازی سیاسی است.

لاریجانی با بیان این که عقل سلیم مجوز تخریب افراد را نمی دهد گفت: دشمن همان چیزی می خواهد که عده ای انجام می دهند.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود توجه به توسعه و آبادانی کشور را بسیار مهم دانست و گفت: دشمنان می خواهند بنیه دفاعی کشور را تضعیف کنند اما ما باید در راه آبادانی و استقلال خود گام برداریم.

لاریجانی با اشاره به بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی این برنامه است و تصویب این برنامه یک عنصر بازدارنده برای رفتار زشت آمریکا خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود داشتن برنامه برای توسعه و عمران کشور را بسیار مهم دانست و گفت: اگر استان مازندران استعداد خوبی برای رشد و توسعه برخوردار است ولی اگر در آن سرمایه گذاری صورت نگیرد نمی تواند جهش خوبی برای رشد و توسعه داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت کشاورزی در استان مازندران خاطرنشان کرد: سال گذشته با وزیر بازرگانی درخصوص مشکلات کشاورزان جلساتی داشتیم و تاکید کردیم که واردات محصولات کشاورزی نباید به نحوی باشد که به کشاورزان لطمه وارد شود.

رئیس مجلس تاکید کرد: ما در مجلس شورای اسلامی واردات بی رویه برنج را پیگیری کردیم  و به وزارت بازرگانی اعلام کردیم که نیاز کشور به برنج 500 هزار تن است و نباید بیش از این برنج وارد شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: اگر بیش از این برنج وارد کشور شود کشاورزان لطمه می بینند.

لاریجانی با بیان این که اگر در استان مازندران به صنعت تکمیلی توجه نشود این استان رشد نخواهد کرد، گفت: درست است که مازندران یک استان کشاورزی است اما بدون صنعت تکمیلی امکان جهش نخواهد داشت.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: راهکار حل مشکل بیکاری در استان چاره ای جز سرمایه گذاری صنعتی نیست  همچنین باید توجه داشت که  سرمایه گذاری صنعتی مکمل  کشاورزی و دامپروری در استان است.

رئیس مجلس آبادانی و توسعه استان را بسیار بااهمیت دانست و گفت: راههای مختلفی برای ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد اما راه اصلی همان است که مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاستهای اصل 44 قانون اساسی مشخص کردند.

رئیس مجلس تاکید کرد: تا زمانی که رونق تولید در کشور به وجود نیاید مشکل اشتغال و بیکاری حل نخواهد شد.

لاریجانی گفت:بودجه نفت باید در کشور سرمایه گذاری شود .

رئیس مجلس در ادامه سخنان خود مراقبت از فضای معنوی کشور را متذکر شد و گفت: شهید مطهری فرمود انقلاب ما یک انقلاب دینی بود اگرچه انقلاب ما ویژگی هایی همچون ضد استعماری و ضد استثماری داشت اما ماهیت انقلاب ما دینی بود.

لاریجانی ضرورت توجه به امربه معروف و نهی از منکر را متذکر شد و گفت: همه باید برای گسترش امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند و این یک مساله واقعی و مهم است و نباید آن را سیاسی کرد.

وی افزود: هر مسلمانی باید برای آینده کشور دغدغه داشته باشد و باید توجه کرد بخش مهمی از وظایف ما درخصوص ایجاد فضای معنوی در کشور است و نباید آن را سیاسی کرد.

وی با بیان این که ماه شعبان یک فرصت مغتنمی است گفت: امیدواریم همه مومنین بتوانند از برکات این ماه بهره مند شوند.

رئیس مجلس با بیان این که شهدا از فرهنگ دلباختگی برخوردارند گفت: وجود شهدا منشا حماسه و بزرگی ملت ایران است و اگر امروز محفل ما در این مصلا نورانی است به خاطر  وجود همین شهداست.

لاریجانی با اشاره به منزلت و احترام شهدا گفت: این که از رسول خدا (ص) نقل است که هیچ قطره ای در نزد خداوند محبوبتر از قطرات خون شهدا نیست به خاطر همین منزلت شهداست.

رئیس مجلس با بیان این که شهدا جوامع را تکان می دهد خاطرنشان کرد: شهادت یک عنصری است که در فرهنگ اسلامی نظیر ندارد.

لاریجانی با اشاره به احادیثی از ائمه درباره اهمیت جهاد گفت: امام علی (ع) جهاد را سپهر خدا می داند. جامعی که در درون او فکر جهاد نباشد لباس مذلت بر او می پوشانند. جهاد جامعه را صیانت می کند.

لاریجانی در ابتدای سخنان خود با اشاره به ماه شعبان که در آن قرار داریم گفت: پیامبر فرمود ماه شعبان ماه من است و استغفار در این ماه نظیر هزار استغفار در ماههای دیگر است.

رئیس مجلس در پایان سخنان خود به دشمنان ملت ایران توصیه کرد که راه غلط را نروند.

علی لاریجانی بعدازظهر امروز به استان مازندران سفر کرد که فردا نیز با حضور در منطقه لاریجان آمل در مراسم بزرگداشت آیت الله میرزا هاشم آملی سخنرانی خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet