شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/07 20:53:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مصلای فریدونکنار /کامل

مجاهدان ایران مجال اقدامات دزدانه را به دشمن نمی دهند

**رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکا و اسرائیل گفت: تصور نکنیدکه مجاهدان ایران مجال اقدامات دزدانه بزن در رو به شما می دهند که اگر شما می خواهید غیرت جمهوری اسلامی ایران را آزمایش کنید می توانید این کار را بکنید اما این را بدانید،عدم امنیت ایران عدم امنیت دیگران را توجیه می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتارهای متناقض آمریکایی ها درخصوص فعالیت هسته ای ایران و دیگر کشورها گفت: رفتار آمریکا در مورد فعالیت هسته ای ایران رفتاری غیرمنطقی و مذبذب است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در مراسم سرداران و 350 شهید شهرستان فریدونکنار در مصلای این شهر با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: چندی پیش قعطنامه ای در سازمان ملل علیه ایران صادر شد و همچنین تعدادی از نمایندگان آمریکا متن قطعنامه ای را ارائه کردند که از جهاتی این متن قابل توجه است و اگرچه هنوز این متن از سوی کنگره آمریکا تصویب نشده اما محتوای این متن فارغ از اینکه کنگره آمریکا آن را تصویب کند یا نه ،برای ما مهم است .

وی با اشاره به متن تهیه شده از سوی نمایندگان کنگره آمریکا اظهارداشت: در بندی از این متن به دولت اسرائیل اجازه می دهد که علیه ایران اقدام نظامی کند، آنان باید توجه داشته باشند که اگر اسرائیل جرات این کار را داشت تا به حال اقدام می کرد و نیازی به این توصیه آمریکا نبود.

رئیس مجلس با اشاره به بند دیگری از متن تهیه شده از سوی کنگره آمریکا گفت: در بند دیگری از این متن بر بازگشت یهودیان به سرزمین اشغالی تاکید شده است. سوال این است که آیا سرزمین فلسطین مربوط به یهودیان است که باید آنها به سرزمین خود برگردند؟

لاریجانی با اشاره به بند دیگری از این متن گفت: نمایندگان کنگره آمریکا اسرائیل را صاحبان قانونی سرزمین های اشغالی می دانند اما باید توجه کنند مگر فلسطین ملک آنهاست ؟چرا در این متن هیچ سخنی از 5 یا 6 میلیون فلسطینی آواره وجود ندارد.

وی موضوع هولوکاست و ادعای کشتار 6 میلیون یهودی در این قضیه را محتوای دیگر بند این متن نمایندگان کنگره آمریکا ذکر کرد و گفت: آنان در این متن اعلام کردند که اگر کشوری به قول خود نازی ها علیه یهودیان اقدامی کرده اند ما سرزمین مسلمانان را به یهودیان می دهیم.

رئیس مجلس افزود: نمایندگان کنگره آمریکا در بند دیگری از این متن اعلام کردند که آمریکا اولین کشوری است که استقلال اسرائیل را به رسمیت شناخته و به این کار خود افتخار می کند. ما اعلام می کنیم که این اقرار خوبی است که شماها کرده اید و اعلام داشتید چون نازی ها در گذشته کاری کرده اند شما یهودیان را جمع کردید و این رژیم جعلی را به عنوان همپیمان خود می دانید.

لاریجانی تصریح کرد: نمایندگان کنگره آمریکا همچنین اعلام کردند که مناسبات ویژه و ارزشهای مشترک با اسرائیل دارند. سوال این است که شما چه هدف و ارزش مشترکی با اسرائیل دارید؟ آیا اسرائیل جز تجاوز به مردم منطقه و ایجاد دردسر برای کشورها و مردم منطقه هدف دیگری دارد؟

وی افزود: با این اقرار شما می توان این نتیجه را گرفت که هدف شما با هدف اسرائیل در منطقه یکسان است و هدف اسرائیل همان هدف شماست.

رئیس مجلس با اشاره به اظهارات اوباما رئیس جمهور فعلی آمریکا مبنی بر این که رابطه میان آمریکا و اسرائیل بر پیوندی بیش از یک پیمان و اتحادی استراتژیک استوار است خاطرنشان کرد: بالاتر از پیوند استراتژیک چیزی وجود ندارد و می گویند چون جمهوری اسلامی ایران به دنبال فعالیت هسته ای است پس ایران یک خطر است و می گویند چون در ایران نسبت به افول آمریکا و سرنگونی اسرائیل بحث شد پس ایران خطری برای ماست.

لاریجانی تاکید کرد: در مجموع در بیانیه کنگره آمریکا آمده است که آمریکا همپیمان اسرائیل است، آمریکا اولین کشوری است که اسرائیل را به رسمیت شناخته، آمریکا با اسرائیل منافع و ارزشهای مشترک دارند و پیوند این دو کشور بر پیوند بیش از یک پیمان و اتحاد استراتژیک استوار است.

رئیس مجلس با اشاره به فرمایشات امام راحل تصریح کرد: رژیم غاصب اسرائیل فرزند ناخلفی از آمریکاست و شما که هدف های مشترکی در خاورمیانه دارید می توانید از ملتهای خاورمیانه سوال کنید که کدام یک از ملت خاورمیانه از اسرائیل غاصب نفرت ندارد.

لاریجانی با اشاره به اظهارات دشمنان ایران به خصوص آمریکا و اسرائیل مبنی بر این که ایران به دنبال سلاح هسته ای است و برای آمریکا و اسرائیل خطرآفرین است گفت: آنها می گویند موشک دوربرد ایران خطری برای اسرائیل است. سوال ما این است که مگر آمریکا و اسرائیل می خواهند چه کار کنند که این موشک ها برای آنان خطرآفرین است؟ آنها چه برنامه ای در منطقه دارند؟

وی تصریح کرد: آنچه آنها در مورد فعالیت هسته ای ایران می گویند را با فعالیت هسته ای اسرائیل مقایسه کنید آیا شما از کلاهک هسته ای اسرائیل اطلاع ندارید؟

رئیس مجلس با تاکید بر این که آمریکا و ناتو از اقدامات تروریستی ریگی حمایت می کردند گفت: وزارت اطلاعات باید اعترافات ریگی را پخش کند تا مشخص شود که پشت صحنه جنایات این فرد چه کسانی بودند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، لاریجانی با اشاره به جنایات ریگی در کشور و حمایت این گروهک تروریستی از سوی آمریکا و ناتو گفت: وزارت اطلاعات باید اعترافات ریگی را پخش کند تا مشخص شود که پشت صحنه اقدامات وی چه کسانی هستند.

وی افزود: این تروریست اعتراف کرده که ناتو و آمریکا از وی حمایت می کند.

رئیس مجلس با اشاره به حمایت ایران از حزب الله گفت: جمهوری اسلامی ایران افتخار می کند که از حزب الله دفاع می کند چرا که حزب الله یک نیروی توانمند شیعی است که فکر اصیل جهاد را در خود تعبیه کرده است. شما اگر هزار بار حزب الله را تروریسم اعلام کنید کسی از شما نمی پذیرد. تروریست ها کسانی هستند که در جنگ 33 روزه بر سر مردم لبنان بمب ریختند و از این جنایات حمایت کردند.

لاریجانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حتما از حزب الله دفاع می کند چون آنان برای عزت و شرف خود می جنگند.

رئیس مجلس با بیان این که در متن تهیه شده از سوی نمایندگان کنگره آمریکا آمده است که ایران از مذاکره شانه خالی می کند گفت: این مطالب داستان سرایی است چراکه این شما بودید که میز مذاکره را ترک و به دنبال تهیه قطعنامه رفتید.

وی با بیان این که در متن تهیه شده از سوی نماینده کنگره آمریکا چند پیشنهاد مطرح شده گفت: آنان اعلام کردند که ایران را محکوم می کنیم، همه امکانات را در اختیار اسرائیل می گذاریم و پیوند آمریکا و اسرائیل را مورد تاکید قرار می دهیم.

لاریجانی با بیان این که آنان در پیشنهاد خود فرمانی علیه ایران صادر کرده اند گفت: این فرمان آنان توپ توخالی است چرا که اسرائیل اگر جرأت نگاه بد به ایران را داشت تا به حال این کار را انجام می داد.

رئیس مجلس خطاب به آمریکا و کشورهای غربی گفت: اگر مقصود شما از تهیه این متن این است که در مذاکرات هسته ای چوب بزرگی را بلند کنید تا به خواسته های شما تمکین شود بدانید که اشتباه می کنید چون این راه را یک بار قبلا رفتید و اگر می خواهید با این اقدامات خود در مذاکرات از یک چماق علیه ایران استفاده کنید تا جمهوری اسلامی ایران از حقوق دست بکشد بدانید که اشتباه می کنید.

لاریجانی گفت: شما از یک طرف خود را همپیمان اسرائیل می دانید و همه امکانات را در اختیار این کشور می گذارید و از طرف دیگر دم از مذاکره با ایران می زنید. ایران همواره اهل مذاکره است اما این شما هستید که میز مذاکره را ترک کردید.

رئیس مجلس فعالیت هسته ای ایران را دارای یک اصول و منطق درست دانست و گفت: اگر قصد شما زورگویی به ایران است و این کارهایتان مقدمه ای برای زورگویی است،تصور نکنید که مجاهدان ایران مجال اقدامات دزدانه بزن در رو به شما می دهند که اگر شما می خواهید غیرت جمهوری اسلامی ایران را آزمایش کنید می توانید این کار را بکنید اما بدانید عدم امنیت ایران عدم امنیت دیگران را توجیه می کند و تصور نکنید با روش  دزدانه می توانید به اهدافی دست یابید.

لاریجانی به آمریکا هشدار داد که تصور نکنند که با این حرفهای درشت خود می توانند سخنان گزافه خود را بر ایران تحمیل کنند.

وی ادبیات آمریکا را گستاخانه توصیف کرد و گفت: این اظهارات آمریکا را با حرفهای اوباما رئیس جمهور آمریکا مقایسه کنید که می گوید ما دست دوستی به سمت ایران دراز می کنیم. همچنین می توان این ادبیات را با حرفهای اوباما مبنی بر این که ما دنبال استیفای حقوق فلسطینیان هستیم مقایسه کرد.

رئیس مجلس با تاکید بر این که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که پیوند آمریکا با اسرائیل یک پیوند فوق استراتژیک است گفت: کسانی که فکر می کردند با مذاکره با آمریکا می توان مسائل را پیش برد اکنون با این اظهارات رئیس جمهور آمریکا بهتر می توانند مسائل را بررسی کنند.

 

لاریجانی افزود: حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری از همان ابتدا فرمودند که باید توجه کرد تا در این روکش مخملی یک دست چدنی پیدا نشود. واقعیت همین است که مقام معظم رهبری فرمود و اگر کسی فکر می کرد که با چرب زبانی می توان با آمریکا مذاکره کرد اکنون با این اظهارات رئیس جمهور آمریکا مسائل روشن شد.

وی با تاکید بر این که باید در رفتار آمریکا تغییر حاصل شود گفت: این دید تیزبین مقام معظم رهبری بود که درخصوص آمریکا فرمود.

رئیس مجلس افزود: جمهوری اسلامی ایران رکنی مهم تر از ولایت فقیه ندارد و این ولایت فقیه است که کشور را در توفانها نگهداری می کند.

لاریجانی تصریح کرد: ولایت فقیه است که از قبل میزان دشمنی ها را تشخیص می دهد و در واقع لنگرگاه ملت است.

وی با بیان این که دشمنان اصل ولایت فقیه و تکیه گاه اصلی ملت را هدف گرفته اند گفت: ولایت فقیه عامل پایداری و سرافرازی جمهوری اسلامی ایران است و تا زمانی که پیمان با ولایت فقیه برقرار باشد سروصدای دشمنان ایران هیچ ارزشی ندارد.

رئیس مجلس با بیان این که باید ببینیم که دشمن چه چیزی را هدف گرفته است گفت: تفکر جهادی باید در جامعه ما یک حرکتی جوشان باشد و همین امر جمهوری اسلامی ایران را صیانت خواهد کرد.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت  حفظ وحدت در جامعه گفت: دشمنان سخنان درشتی را بیان می کنند و رهبر معظم انقلاب در سال گذشته اعلام کرد که آمریکا اگر می توانست به ایران ضربه بزند ضربه می زد. آنان بودند که جنگ 8 ساله علیه ایران را به راه انداختند اما ما باید توجه کنیم که در شرایط فعلی هیچ عاملی به اندازه وحدت درونی بازدارنده اقدامات دشمنان نیست.

وی تاکید کرد: اگر دشمنان احساس کنند که همه نیروهای داخل نظام زیر چتر مقام معظم رهبری راه مستقیمی را دنبال می کنند این تهدیدات آنان توخالی خواهد بود اما اگر رخنه کند سوءاستفاده خواهند کرد.

لاریجانی با تاکید بر این که شرایط امروز کشور ایجاب می کند تا به اختلافات دامن زده نشود خاطرنشان کرد: ممکن است اختلافات سلیقه ای در کشور وجود داشته باشد اما نباید این اختلافات به یک کدورت تبدیل شود و به سوی هم تیراندازی سیاسی کرد.

رئیس مجلس گفت: برخی افراد در اردوگاه های مختلف همچون اردوگاه اصولگرایان این رفتارها را دارند اما باید بدانند که این رفتار اجتهادی برای حل مشکلات نیست و یک تیراندازی سیاسی است.

لاریجانی با بیان این که عقل سلیم مجوز تخریب افراد را نمی دهد گفت: دشمن همان چیزی می خواهد که عده ای انجام می دهند.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود توجه به توسعه و آبادانی کشور را بسیار مهم دانست و گفت: دشمنان می خواهند بنیه دفاعی کشور را تضعیف کنند اما ما باید در راه آبادانی و استقلال خود گام برداریم.

لاریجانی با اشاره به بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی این برنامه است و تصویب این برنامه یک عنصر بازدارنده برای رفتار زشت آمریکا خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود داشتن برنامه برای توسعه و عمران کشور را بسیار مهم دانست و گفت: اگر استان مازندران استعداد خوبی برای رشد و توسعه برخوردار است ولی اگر در آن سرمایه گذاری صورت نگیرد نمی تواند جهش خوبی برای رشد و توسعه داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت کشاورزی در استان مازندران خاطرنشان کرد: سال گذشته با وزیر بازرگانی درخصوص مشکلات کشاورزان جلساتی داشتیم و تاکید کردیم که واردات محصولات کشاورزی نباید به نحوی باشد که به کشاورزان لطمه وارد شود.

رئیس مجلس تاکید کرد: ما در مجلس شورای اسلامی واردات بی رویه برنج را پیگیری کردیم  و به وزارت بازرگانی اعلام کردیم که نیاز کشور به برنج 500 هزار تن است و نباید بیش از این برنج وارد شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: اگر بیش از این برنج وارد کشور شود کشاورزان لطمه می بینند.

لاریجانی با بیان این که اگر در استان مازندران به صنعت تکمیلی توجه نشود این استان رشد نخواهد کرد، گفت: درست است که مازندران یک استان کشاورزی است اما بدون صنعت تکمیلی امکان جهش نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: راهکار حل مشکل بیکاری در استان چاره ای جز سرمایه گذاری صنعتی نیست  همچنین باید توجه داشت که  سرمایه گذاری صنعتی مکمل  کشاورزی و دامپروری در استان است.

رئیس مجلس آبادانی و توسعه استان را بسیار بااهمیت دانست و گفت: راههای مختلفی برای ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد اما راه اصلی همان است که مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاستهای اصل 44 قانون اساسی مشخص کردند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که رونق تولید در کشور به وجود نیاید مشکل اشتغال و بیکاری حل نخواهد شد.

لاریجانی گفت:بودجه نفت باید در کشور سرمایه گذاری شود .

رئیس مجلس در ادامه سخنان خود مراقبت از فضای معنوی کشور را متذکر شد و گفت: شهید مطهری فرمود انقلاب ما یک انقلاب دینی بود اگرچه انقلاب ما ویژگی هایی همچون ضد استعماری و ضد استثماری داشت اما ماهیت انقلاب ما دینی بود.

لاریجانی ضرورت توجه به امربه معروف و نهی از منکر را متذکر شد و گفت: همه باید برای گسترش امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند و این یک مساله واقعی و مهم است و نباید آن را سیاسی کرد.

وی افزود: هر مسلمانی باید برای آینده کشور دغدغه داشته باشد و باید توجه کرد بخش مهمی از وظایف ما درخصوص ایجاد فضای معنوی در کشور است و نباید آن را سیاسی کرد.

لاریجانی با بیان این که ماه شعبان یک فرصت مغتنمی است گفت: امیدواریم همه مومنین بتوانند از برکات این ماه بهره مند شوند.

رئیس مجلس با بیان این که شهدا از فرهنگ دلباختگی برخوردارند گفت: وجود شهدا منشا حماسه و بزرگی ملت ایران است و اگر امروز محفل ما در این مصلا نورانی است به خاطر  وجود همین شهداست.

لاریجانی با اشاره به منزلت و احترام شهدا گفت: این که از رسول خدا (ص) نقل است که هیچ قطره ای در نزد خداوند محبوبتر از قطرات خون شهدا نیست به خاطر همین منزلت شهداست.

رئیس مجلس با بیان این که شهدا جوامع را تکان می دهد خاطرنشان کرد: شهادت یک عنصری است که در فرهنگ اسلامی نظیر ندارد.

لاریجانی با اشاره به احادیثی از ائمه درباره اهمیت جهاد گفت: امام علی (ع) جهاد را سپهر خدا می داند. جامعی که در درون او فکر جهاد نباشد لباس مذلت بر او می پوشانند. جهاد جامعه را صیانت می کند.

لاریجانی در ابتدای سخنان خود با اشاره به ماه شعبان که در آن قرار داریم گفت: پیامبر فرمود ماه شعبان ماه من است و استغفار در این ماه نظیر هزار استغفار در ماههای دیگر است.

رئیس مجلس در پایان سخنان خود به دشمنان ملت ایران توصیه کرد که راه غلط را نروند.

علی لاریجانی بعدازظهر امروز به استان مازندران سفر کرد که فردا نیز با حضور در منطقه لاریجان آمل در مراسم بزرگداشت آیت الله میرزا هاشم آملی سخنرانی خواهد کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet