هدر موبایل
1389/05/08 07:33:00
سرویس فرهنگی
محمدرضا حسین‌نژاد:

برای توسعه رسانه‌های محلی همت لازم است

**نماینده شیروان و رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌شمالی در مورد راه‌اندازی شبکه استانی اظهار داشت: شبکه استانی امکان ارتباط استان خراسان‌شمالی را از طریق ماهواره با سایر استان‌ها و کشورها برقرار می‌کند و این می‌تواند باعث رشد و توسعه استان و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی شود و قدرت جذب سرمایه را در استان بالا ببرد. با استفاده از این شبکه می‌توان بحث و ارتباط فرهنگی را در سطح استان بالا برد و برای توسعه همه‌جانبه استان گام‌های مؤثری برداشت.

"محمدرضا حسین‌نژاد" در مورد موضعیت نشریات محلی در سطح استان به روزنامه خراسان شمالی گفت: در حال حاضر در سطح استان نشریات محلی وجود دارند ولی متأسفانه این نشریات در سطح مطلوبی نیستند. این نشریات باید تقویت مالی شوند و نیاز به کمک دارند که دولت و وزارت ارشاد باید به رونق این نشریات کمک کنند. اگر این نشریات تقویت بشوند و بتوانند تحریریه قوی داشته باشند می‌توانند بهتر به بحث‌های مختلف استان مثل وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم بپردازند و در نهایت به توسعه استان کمک کنند.

وی افزود: برای توسعه رسانه‌های محلی یک همتی لازم است. تاکنون در کشور سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر روی رسانه‌های کشوری شده و به رسانه‌های محلی توجه چندانی نشده است. باید رسانه‌های سراسری و ویژه‌نامه‌های استانی در تیراژهای بالاتر در سطح استان‌ها و مناطق محروم‌تر هم توزیع شوند و این می‌تواند کارساز باشد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی گفت: خود ما نمایندگان هم باید از شبکه‌ها و رسانه‌های سراسری برای معرفی استان و وضعیت مناطقمان و توانمندهایمان بیشتر استفاده کنیم و با این کار مشکلات را حل و سرمایه و گردشگران بیشتری را به استان بیاوریم. استان خراسان شمالی قابلیت‌های بسیار زیادی دارد مثلاً ما در سطح استان دوهزار منطقه ثبت شده گردشگری داریم که آمار بسیار بالایی است و می‌توانیم با معرفی استان از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet