خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/08 07:59:00
سرویس سیاسی
عضو شورای نظارت بر انسداد مرزها:

توجه به معیشت مرزنشینان، بهترین راهکار انسداد مرزهاست

**عضو شورای نظارت برانسداد مرزها بهترین راهکار انسداد مرزها را توجه به معیشیت مردم مناطق مرزنشین عنوان کرد.

"حسین ابراهیمی" درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به بودجه ای که برای انسداد مرزها در نظر گرفته می شود، گفت: واقعیت امر این است که با این هزینه های بالا و گستردگی مرزها، نمی توان همه طول مرزها را مسدود کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ناکافی دانستن بودجه در نظر گرفته شده برای انسداد مرزها، تاکید کرد: قطعا انسداد مرزها بودجه بیشتر، سرعت بالاتر و گاهی اوقات طرح بهتر می خواهد.

وی به حفر کانال در برخی مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: ایجاد کانال به دلیل وجود شن های روان در برخی مناطق مرزی کارساز نبوده و هزینه بی خودی است.

 نماینده بیرجند و درمیان در این راستا ساخت دیوارهای بتنی برای انسدادها مرزها را موثرتر از حفر کانال دانست و اعلام کرد: در بعضی از قسمت ها که بازارچه مرزی وجود دارد باید تلاش شود رفت و آمدها به آن طرف مرز تسهیل شده و تعامل بین کشورها برقرارشود.

ابراهیمی درعین حال اظهارکرد: بهترین راه برای انسداد مرزها توجه به معیشت مردم و بها دادن به ساکنان مناطق مرزنشین است همان طور که پیش از این هم این گونه بوده است.

وی با تاکید بر ارائه و ایجاد امکانات برای مردم مناطق مرزنشین، خاطرنشان ساخت:  اگربه خود مردم مناطق مرزنشین اعتماد کنیم با توجه به روحیه میهن پرستی که دارند و این را در گذشته نیز نشان داده اند بهتر می توان از مرزها حفاظت کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین با اشاره به حضورمردم در صحنه های مختلف، تصریح کرد: این مردم بودند که از اول انقلاب تاکنون کشور را حفظ  کرده اند و اگر حضور آنها  نبود، این امر میسر نمی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet