خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/08 07:16:00
سرویس سیاسی
رئیس کمیته دفاعی مجلس عوام بریتانیا:

شورشیان طالبان در افکار عمومی مردم افغانستان پایگاهی ندارند

**رئیس کمیته دفاعی مجلس عوام بریتانیا خواستار کمک گرفتن و مشورت با مردم بومی این کشور برای مقابله با شورشیان طالبان در افغانستان شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از گاردین، رئیس کمیته دفاعی مجلس عوام بریتانیا، با بیان این نکته که بهترین راهکار برای مقابله با پدیده تروریسم در افغانستان، اتکا و کمک گرفتن از مردم بومی این کشور است، از کاهش حمایت از طالبان از سوی مردم افغانستان، طبق نظرسنجی های بین المللی خبر داد.

در ادامه این گزارش آمده است: "جیمز آرتباتونات" که به عنوان رئیس کمیته دفاعی مجلس عوام بریتانیا، نقش مهمی در سیاست دفاعی و خارجی این کشور بر عهده دارد، همچنین بیان کرد که نمی توان تنها با اتکا به زور و جنگ افزارهای پیشرفته، طالبان و گروه های شورشی افغان را مغلوب کرد و باید در این زمینه از مردم بومی این کشور نظرخواهی کرد و از راهنامیی آنها بهره جست.

وی همچنین افزود: آمارهای سازمان های بین المللی نشان می دهد که محبوبیت طالبان که سعی دارد خود را یک نیروی مقاومت علیه بیگانگان نشان دهد، روز به روز در حال کم شدن است و مردم افغانستان، خواهان بازگشت آنها نیستند زیرا دوران سیاه حاکمیت آنها را از یاد نبرده اند.

اخیرا "ویلیام هیگ" وزیر خارجه جدید انگلیس از افغانستان به عنوان اولویت جدید در سیاست خارجی این کشور نام برد و آن را مسئله ای دشوار خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet