هدر موبایل
1389/05/08 10:52:00
سرویس سیاسی
قنبری:

بی توجهی به سند چشم انداز نگران کننده است

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه از اهداف پیش بینی شده در سند چشم انداز عقب هستیم ،خواستار حرکت همه دستگاهها درراستای تحقق اهداف این سند شد.

داریوش قنبری عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورا ی اسلامی درگفتگو با خبرنگار خانه ملت  اظهار داشت : متاسفانه سند چشم انداز 20 ساله که محور توسعه و پیشرفت کشور تلقی می شود تبدیل به کاغذ باطله ای شده و توجهی به آن  نمی شود .

وی افزود : 5 سال از ابلاغ این سند و اجرای آن می گذرد اما در اکثر حوزه ها،تحول خاصی مشاهده نمی شود .

نماینده مردم ایلام،ایروان ،مهران ،شیروان و چرداول  با انتقاد از عدم پایبندی دولت به برنامه ها و سندهای تدوین شده تصریح کرد: دولت نه به برنامه ها کوتاه مدت که در قالب بودجه سالانه و برنامه توسعه تدوین می شود،توجهی می کند نه به سند چشم انداز،واین عملکرد دولت نگران کننده است.

عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه 70در صد از بودجه 87 اجرایی نشده است خاطر نشان کرد : وقتی دولت به بودجه سالانه که یک برنامه کوتاه مدت است توجهی ندارد چطور می توان انتظار داشت که به سند چشم انداز 20 ساله توجه کند .دولت حتی در ارائه برنامه توسعه پنجم هم تاخیر داشت و این مسائل به رشد و پیشرفت کشور آسیب وارد می کند .

 قنبری ادامه داد :اگراین سالهای باقیمانده را هم به همین روال 5 سال گذشته سپری کنیم مطمئنا در پایان برنامه نه تنها قدرت اول منطقه نخواهیم بود بلکه از بسیاری کشورهای همسایه هم عقب خواهیم بود .

عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت : در این چند سال بسیاری از کشورهای همسایه ما پیشرفت های خوبی داشته اند . مثلا کشور عراق برنامه جامع خوبی را در حوزه انرژی تدوین کرده  و در حال عملیاتی کردن آن است.

عضو کمیسیون اجتماعی با تاکید براینکه صرف تدوین برنامه موجب پیشرفت و توسعه نخواهد شد ،خاطر نشان کرد : برنامه اگر وارد مرحله اجرا و عمل نشود هیچ کارایی نخواهد داشت و نباید با این توجیه که ما برای توسعه برنامه داریم ، بنشینیم و تلاشی نکنیم .

وی افزود : توسعه و پیشرفت عزم و اراده ملی و جمعی را می طلبد و نیازمند همراهی همه مردم و مسئولان است .

قنبری با اشاره به قابلیت های اهداف پیش بینی شده در سند چشم انداز گفت : این اهداف متناسب با امکانات و توانایی های کشورمان تدوین شده اند و امکان تحقق ار هم دارند .تنها باید زمینه را فراهم کرد .

وی در پیایان تاکید کرد : باید به توان و قابلیت کشور برای توسعه اعتقاد قلبی داشته باشیم و تلاش کنیم این قابلیت ها را بالفعل کنیم .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet