هدر موبایل
1389/05/08 13:54:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در بهرستاق لاریجان / 1 :

تروریست ها غالبا رفقای آمریکا هستند

**رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات تروریستی در منطقه گفت: تروریستها غالبا رفقای آمریکا هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با حضور در منطقه بهرستاق لاریجان آمل که به مناسبت بزرگداشت شهدای این منطقه و یادبود آیت الله العظمی میرزا هاشم آملی برگزار شد گفت: آمریکا و حامیان تروریست ها خود می دانند که تروریست ها زاییده کدام کشورها هستند. این تروریست ها با پول آنها درست شده است.

وی با تاکید بر این که در جمهوری اسلامی ایران تفکر اسلامی حاکم است، خاطرنشان کرد: ایران به دنبال کار تروریستی نیست اما با دشمن خود مردانه مقابله می کند و دزدانه کار نمی کند.

رئیس مجلس با بیان این که آنها می دانند که در جمهوری اسلامی ایران فرهنگ جهادی حاکم است، گفت: ایران در منطقه صاحب نفوذ است و این به معنای آن نیست که ایران به دنبال ایجاد یک امپراتوری است بلکه ایران فکر اسلامی را دنبال می کند و ایران به دنبال این نیست تا افرادی را به اقمار خود اضافه کند.

لاریجانی تصریح کرد: برخی کشورها فکر می کنند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال قدرت طلبی است و این نکته را در ملاقات ها و مذاکراتی که من با کشورها داشتم مطرح می کردند اما باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال قدرت طلبی نیست ولی در مقابل زور و زورگویی می ایستد.

رئیس مجلس به نقش حزب الله در منطقه اشاره کرد و گفت: حزب الله تروریست نیست و آنچه که شما به حزب الله نسبت می دهید یک دروغ بزرگ است.اگر بخواهید به لبنان حمله کنید حزب الله در مقابل شما خواهد ایستاد. اگر بخواهید به فلسطین زور بگویید مقابل شما خواهیم ایستاد.

وی با تاکید بر این که ما باید قدر امکانات کشور را بدانیم گفت: وظیفه ما این است که به آبادانی و توسعه کشور، ایجاد فضای معنوی و پیوستگی و با عنایت به خصوصیات الهام بخشی انقلاب اسلامی یعنی مردانه ایستادن در مقابل دشمنان حرکت کنیم.

لاریجانی با اشاره به اقدامات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان مجلس وقت خود را صرف توسعه و آبادانی کشور می کنند و برآیند فکر مجلس این است که در راه انقلاب اسلامی رهنمودهای امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کند.

وی با اشاره به بررسی برنامه پنجم در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون کمیسیون تلفیق مجلس در حال رسیدگی به این برنامه است و ما از همه استعدادها دعوت می کنیم تا در جهت بهتر شدن برنامه پنجم نظرات خود را به کمیسیون تلفیق مجلس ارائه کنند تا با همت مجلس یک تدبیر خوب برای توسعه آینده کشور ترسیم شود.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) به عوامل ناپایداری در دولتها اشاره کرد و گفت: نپرداختن به مسایل اصلی مردم، بها دادن به امور غیرمهم و تشریفات، پیش انداختن فرومایگان و کنار زدن آگاهان و شایستگان از عوامل ناپایداری دولتها تلقی می شود.

لاریجانی تصریح کرد: اگر به این سخنان توجه شود و فهم درستی از این سخنان به وجود آید جوامع پیشرفت می کند ولی مشکلات عمده جوامع فعلی دنیا بی توجهی به این عوامل است.

رئیس مجلس به جنگ 33 روزه لبنان و همچنین به جنگ 22 روزه غزه اشاره کرد و گفت: در غزه حدود 5 هزار نفر کشته شدند همچنین در عراق براساس آمار رسمی اعلام شده از سوی مسئولین عراقی 800 هزار نفر کشته و یا زخمی شدند. سوال این است که برای چه دست به این کشتار زدند؟

لاریجانی با بیان این که می گویند این کشتار با اشتباهات بوش صورت گرفته افزود: این امر نشان می دهد که یک آدم فرومایه مسئولیت را به دست گرفت و دست به این اقدامات زد.

وی با اشاره به انتشار 90 هزار اسناد محرمانه در لشکرکشی آمریکا به عراق و افغانستان گفت: انتشار این اسناد محرمانه هم نشاندهنده این است که یک فرد فرومایه مسئولیت را به دست گرفته است و وقتی افرد فرومایه سکان جامعه را به دست گیرد این مشکلات پیش می آید.

وی با بیان این که شرایط فعلی جامعه حساس است گفت: دشمنان می خواهند چوب لای چرخ ملت ایران بگذارند اما می گویند ما به ملت ایران کاری نداریم. سوال این است که پس این تحریمها برای چیست؟

رئیس مجلس با تاکید بر این که ملت ایران در مقابله با تحریم ها راهی را در پیش می گیرد که به مخیله شما هم عبور نکند گفت: جمهوری اسلامی ایران یک کشور غنی و با امکانات نفت و گاز است. همچنین نسل جوان و پرتحرکی را دارد. اینها سرمایه های بزرگی است که اگر با تدبیر درست از این سرمایه ها استفاده شود جامعه پیشرفت خواهد کرد.

لاریجانی افزود: با تدبیر درست ثروت و امکانات بالفعل می شود و می توان در راستای پیشرفت جامعه حرکت کرداما تدبیر و مدیریت نادرست سرمایه های ملت را بر باد خواهد داد.

وی سپس به استان مازندران و امکانات موجود در این استان اشاره کرد و گفت: اگر امکانات صنعتی و سرمایه گذاری های متناسب با امکانات استان به وجود آید مشکل بیکاری در استان حل خواهد شد.

رئیس مجلس سپس به نمایندگان استان مازندران و همچنین مسئولین استان مازندران توصیه کرد تا با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی صنایع تکمیلی را در استان مازندران ایجاد کند و همچنین از جوانان منطقه لاریجان آمل خواست تا دین خود را ادا کرده و نسبت به توسعه و پیشرفت منطقه همت کند.

رئیس مجلس افزود: غیرت ملی جوانان باید برای تولید حرکت کند و اگر می خواهید در مقابل دیگران ایستادگی کنید و مشکل بیکاری حل شود باید به تولید توجه داشت.

لاریجانی با تاکید بر اینکه کار اصلی در کشور باید توجه به تولید باشد گفت: باید به سه رکن اصلی یعنی آبادانی و توسعه، ایجاد فضای معنوی و خصوصیات الهام بخش انقلاب توجه اساسی داشت. امام راحل و مقام معظم رهبری با توجه به همین سه رکن حرکت کرده و همین ارکان باعث پیروزی جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی و مطرح شدن ایران به عنوان یک قدرت شد.

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet