ایام محرم 1398
1389/05/08 13:37:00
سرویس سیاسی
علیخانی :

اجرا نکردن قانون مصالح ملی را به خطر می اندازد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابلاغ مصوبات توسط رئیس مجلس را قانونی عنوان کرد و گفت: عدم پایبندی دولت به اجرای قانون مصالح ملی کشور و منافع ملت را به خطر می اندازد.

"قدرت الله علیخانی" نماینده مردم قزوین ،آبیک و البرز در گفتگو با خانه ملت اظهار داشت : همه مصوبات مجلس در راستای منافع مردم و مصالح کشور است و همان طور که در قانون اساسی تاکید شده است برای همه دستگاهها و نهادها لازم الاجرا است .

وی با انتقاد از عملکرد دولت در عدم اجرای برخی مصوبات مجلس افزود : عدم پایبندی دولت به اجرای برخی مصوبات و عدم ابلاغ آنها نه تنها موجب ایجاد تنش بین دو قوه می شود بلکه مصالح کشور و مردم را هم به خطر می اندازد .

عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدام رئیس مجلس در ابلاغ برخی از مصوبات،قانونی و درست است خاطر نشان کرد : قانون اساسی رئیس قوه مقننه را مکلف کرده اگر در مهلت قانونی مشخص شده ،مصوبات توسط رئیس جمهور ابلاغ نشد ،نسبت به ابلاغ آنها اقدام کند .

وی ادامه داد :بنابراین اقدام اخیر رئیس مجلس در ابلاغ چند مصوبه درست و از آنجا که در راستای اجرای قانون بوده است قابل تقدیر است .

علیخانی بدترین خطا در بین مسئولان را قانون گریزی عنوان کرد و گفت : رئیس قوه مجریه به عنوان مسئول اجرایی کشور باید بیش از همه پایبند به قانون باشد .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مجلس از اهرم نظارتی اش برای اجرای صحیح تر مصوبات و قوانین استفاده خواهد کرد تصریح کرد : این اقدامات رئیس مجلس و نمایندگان در راستای وظایفشان است .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet