شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/08 14:01:00
سرویس سیاسی
در اعتراض به دولت؛

حزب اخوان‌المسلمین اردن در انتخابات پارلمانی شرکت نمی‌کند

**پارلمان اخوان‌المسلمین اردن در اعتراض به اقدامات دولت علیه این حزب، طرح عدم شرکت در انتخابات آینده پارلمانی این کشور را تصویب کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، پارلمان اخوان المسلمین در اردن طرح عدم شرکت در انتخابات پارلمانی آینده اردن را تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، در جلسه بررسی این طرح 70 درصد از اعضای پارلمان رای موافق، 20 درصد رای مخالف و 10 درصد رای ممتنع دادند.

اخوان المسلمین در مناطق مختلف اردن نیز اعلام کردند: در انتخابات شرکت نخواهند کرد. اخوان المسلمین مسولیت عدم شرکت در انتخابات را بر عهده دولت دانستد.

"عبداللطیف عربیات" رئیس پارلمان اخوان المسلمین اظهار داشت: اخوان المسلمین  یک حزب سیاسی و مردمی است و طبق قانون اساسی اردن حق شرکت یا عدم شرکت در انتخابات را دارد.

وی در مورد تبعات سیاسی این اقدام گفت: اگر در انتخابات شرکت نکنیم نه امتیازاتی از دست می دهیم نه مسولیت های سیاسی که نگران از دست دادنشان باشیم. ما این اقدام را در جهت حمایت از اردن و ملت اردن انجام می دهیم.

عربیات همچنین دلیل شرکت نکردن در انتخابات را اقدامات دولت علیه اخوان المسلمین از جمله آزار و اذیت اعضای آن و تعطیلی موسسات وابسته به این حزب اعلام کرد.

وی اضافه کرد: این حزب مردمی هیچ مغایرتی با قانون ندارد و تنها به دفاع از حقوق قانونی خود که دولت های مختلف سعی در  پایمال کردن آنها دارد، می پردازد.

انتخابات آینده پارلمانی اردن در نوامبر آینده برگزار می شود.

پارلمان اخوان المسلمین اردن 51 عضو دارد و مهمترین پایگاه رهبری این حزب به شمار می رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet