هدر موبایل
1389/05/08 15:49:00
سرویس بین الملل
بروجردی:

مذاکره در شرایط اعمال تحریم، امکان‌پذیر نیست

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکره در شرایط اعمال تحریم امکانپذیر نخواهد بود خاطر نشان کرد : آمریکا و اتحادیه اروپا باید فضا را برای بازگشت ایران به شرایط مذاکره فراهم کنند.

"علاالدین بروجردی" در گفت و گو یا خبرنگار خانه ملت با انتقاد از عملکرد اتحادیه اروپا در اعمال تحریم های جدید علیه ایران اظهار داشت: کشورهای اروپائی در صدور تحریم از آمریکا دنباله روی کردند و نشان دادند که علی رغم اینکه اتحادیه اروپا از 27 کشور تشکیل شده است اما هنوز قدرت ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا را ندارد.

وی افزود: واضح و مبرهن است که این تحریم ها تحت فشار آمریکا صورت گرفته است و اتحادیه بار دیگر خواسته آمریکا  را تمکین کرده است.

نماینده مردم بروجرد در خانه ملت با اشاره به بحران اقتصادی در اروپا تصریح کرد : اعمال این تحریم ها آن هم در شرایطی که بسیاری از کشورهای اروپائی در شرایط بد اقتصادی به سر می برند ،بیش از آنکه جمهوری اسلامی را متضرر کند ،متوجه خود این کشورها خواهد شد .

بروجردی ادامه داد: اگر قرار باشد این تحریم ها اعمال شود ،جمهوری اسلامی هم در مقابل باید دهها میلیارد یورو همکاری اقتصادی که با این کشورها دارد را از آنجا خارج کرده  و وارد ارتباط اقتصادی با کشورهائی کند که وارد این تحریم های فراقانونی و فرا قطعنامه ای نشدند و در مقابل فشارهای آمریکا ایستادگی کردند.

رئیس کمیسیون امنیت اجتماعی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مذاکره آن هم در شرایط اعمال تحریم امکانپذیر نخواهد بود خاطر نشان کرد: در شرایطی که آمریکا و اروپائی ها اقدام به صدور تحریم علیه ایران کرده اند دیگر فضا ،فضای مذاکره نخواهد بود و اگر آنها انتظار دارند ایران به شرایط مذاکره بازگردد باید فضای مذاکره را آماده کنند.

نماینده بروجرد گفت : همانطور که شورای امنیت اعلام کرده است مذاکرات باید در چارچوب بیانیه تهران صورت گیرد و طبیعی است که مذاکرات وین هم در چارچوب بیانیه تهران صورت خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet