ایام محرم 1398
1389/05/07 20:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آرین‌منش:

کشورهای استکباری بدانند منطق تنها راه حل مساله هسته‌ای ایران است

**نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای استکباری بدانند منطق تنها راه حل برای مساله هسته ای ایران است و تحریم و تهدید جایگاهی ندارد.

جواد آرین منش در گفت و گو با ایرنا افزود:اعمال تحریم و فشار در زمینه های مختلف پس از گذشت بیش از 31 سال از پیروزی انقلاب چیز جدیدی نیست و مردم ایران تاکنون تجربه تحریم های اقتصادی، نظامی و فشارهای فرهنگی را دارند، اما در زیر این فشارها حرکت تکاملی خود را داشته و دارند.

وی گفت: اگرچه در مواردی اینگونه تحریم ها مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده، اما در عوض سبب بروز خلاقیت ها و ابتکارات و در نهایت خودکفایی کشور در زمینه ها و عرصه های مختلف بویژه صنعت، تکنولوژی و دانش هسته ای شده است.

آرین منش افزود: دنیا تاکنون آموخته است که راه حل مساله هسته ای ایران با فشار و زور ممکن نیست بلکه مردم ایران و مسوولان نظام جمهوری اسلامی با استدلال و منطق سر و کار دارند و اگر منطق و عدالت در میان باشد، آمادگی کامل برای مذاکره و حل مسالمت آمیز مساله وجود دارد.

وی در رابطه با تشدید تحریم های اخیر در زمینه نفت و گاز از سوی اتحادیه اروپا و انجام نشدن صادرات و فروش فرآورده های نفتی تصفیه شده(بنزین و گازوئیل) گفت: با توجه به اینکه حدود یک سوم نیاز ما در این زمینه از طریق واردات تامین می گردد، این شرایط زمینه اجرای هرچه بهتر قانون هدفمند کردن یارانه ها و صرفه جویی بیشتر را فراهم می کند.

وی افزود: در شرایط کنونی تعاملات بین المللی به شیوه گسترده ای در حال انجام است و به معنای واقعی تحریمها آثار و پیامدهای گذشته را ندارند، زیرا امکان خرید و فروش اقلام و کالاها در بازارهای مختلف امکان پذیر است.

این نماینده با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا همچنان سیاست چماق و هویج را در برابر ایران در دستور کار دارند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه تحت تاثیر این سیاست از حقوق حقه خود عقب نشینی نمی کند.

وی تاکید کرد: معتقدیم مادامی که رابطه میان کشورهای استکباری با سایر کشورها به دور از عدالت باشد، صلح و آرامش در جهان حکمفرما نمی شود.

آرین منش با بیان این که دولت باید در این مورد هوشمندانه عمل کند، گفت:باید با استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و ادبیات سیاسی دیپلماتیک برای حل مشکل گام برداشت.

وی توضیح داد: این بدان معنا است که باید به گونه ای عمل کرد که معاندان جمهوری اسلامی تبدیل به مخالف، مخالفان به کشورهای بی تفاوت و کشورهای بی تفاوت به کشورهای حامی جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای بدل شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet