انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/08 12:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افتخاری:

غرب نمی‌تواند با فشار ملت ایران را از دستیابی به انرژی هسته‌ای عقب براند

**نماینده مردم تهران در مجلس گفت که غرب نمی‌تواند با فشار و تهدید ملت ایران را از هدف خود یعنی دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای وادار به عقب نشینی کند بلکه آنها باید بدانند که ملت ایران با عزم و اراده‌ای جدی در این مسیر به حرکت خود ادامه خواهد داد.

لاله افتخاری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان گفت: دست‌یابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، امروز مطالبه عمومی و ملی برای مردم ایران شده و ملت ایران تا آخر پای آن خواهد ایستاد.

وی افزود: غرب نمی‌تواند با فشار و تهدید ملت ایران را از هدف خود یعنی دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای وادار به عقب نشینی کند بلکه آنها باید بدانند که ملت ایران با عزم و اراده‌ای جدی در این مسیر به حرکت خود ادامه خواهد داد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: مسئولان نظام نیز از حق مسلم ملت ایران لحظه‌ای کوتاه نخواهند آمد.

افتخاری اضافه کرد: ملت ایران در طول سالیان متمادی از انواع گوناگون تحریم‌ها زیاد به چشم دیده اما غرب باید بداند که ایران در اکثر موارد تحریمی خودکفاست، البته دانشمندان و صاحب‌نظران کشورمان نیز به راحتی می‌توانند در موارد مورد نیاز دست به ابتکار و تولید کالاهای مورد نیاز بزنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اعتماد ملت و مسئولان جمهوری اسلامی ایران از کسانی که در این تحریم‌ها نقش داشته‌اند سلب شده است، اظهار داشت: همانطور که مجلس در مورد برخی کشورها با اعلام نظر، خواهان بازنگری در روابط با آنها شده است، قطعا در ارتباطات بعدی کشورمان با کشورها همراه تحریم‌های جدید غرب، تاثیراتی وجود خواهد داشت.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در ادامه تاکید کرد: نباید غرب این انتظار را داشته باشد که هر وقت دست به اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران زد، مردم و مجلس و مسئولان جمهوری اسلامی ایران با بی‌توجهی از کنار آن عبور کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet