هدر موبایل
1389/05/08 16:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

به نظر نمی‌رسد آمریکا به دنبال نابودی رژیم‌صهیونیستی باشد

**رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به پیش‌نویس بیانیه کنگره آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی‌ها، رژیم‌صهیونیستی را در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه به خوبی آزمودند، بنابراین به نظر نمی‌رسد چنین رژیم شکننده‌ای، دست به اشتباه بزرگی بزند و آمریکایی‌ها به دنبال نابودی رژیم‌صهیونیستی باشند.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در واکنش به پیش‌نویس بیانیه کنگره آمریکا علیه ایران که به امضای 47 عضو مجلس نمایندگان آمریکا رسیده و در آن آمریکا از حمله نظامی رژیم‌صهیونیستی به ایران، در صورت عدم تغییر موضع اتمی تهران، حمایت کرده است، با فارس گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: دولت اوباما و مجموعه حزب دموکرات زمانی که قدرت را چه در مجلس و چه در دولت در اختیار گرفت، محبوبیت مردمی خودشان را از دست دادند.

 

** اوباما نگران آینده خود به دلیل عدم اجرای شعار "تغییر " است

وی با بیان اینکه اوباما نگران انتخابات بعدی کنگره این کشور است، گفت: اوباما از آینده خود به خاطر عدم اجرای شعار محوری‌ "تغییر " نگران است و این عکس‌العمل‌ها متأثر از این موضوع است.

 

** دروغ‌پردازی نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ایران یکی از روش‌های اوباما برای مدیریت افکار عمومی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: اوباما به همین علت از همه ترفندها و روش‌ها برای مدیریت افکار عمومی جهان در ارتباط با آینده حزب دموکرات استفاده می‌کند که یکی از این روش‌ها دروغ‌پردازی نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است.

 

** آمریکا بهتر از هر دولت دیگری می‌داند که همه فعالت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است

به گفته بروجردی، آمریکا بهتر از هر دولت دیگری می‌داند که همه فعالت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صلح‌آمیز است و ایران به هیچ وجه به دنبال ساخت سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی نیست اما آنها برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی، این فضاسازی دروغین را انجام می‌دهند.

وی همچنین معتقد است: آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی از مدت‌ها قبل تحت عنوان موضوع "سلاح هسته‌ای ایران و تهدید ایران علیه رژیم‌صهیونیستی و آمریکا " تلاش می‌کنند که با چنین بزرگ‌نمایی کاذبی، بر افکار عمومی آمریکا تأثیر بگذارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس یکی از حلقه‌های این زنجیر را پیش‌نویس بیانیه‌ای دانست که هم‌اکنون به امضای 47 عضو مجلس نمایندگان آمریکا رسیده است و در ادامه گفت: طبق یکی از بندهای این پیش‌نویس به رژیم‌صهیونیستی اجازه حمله به ایران داده شده است.

 

** آمریکایی‌ها، رژیم‌صهیونیستی را در جنگ 33 روزه با لبنان و جنگ 22 روزه با غزه به خوبی آزمودند

اینطور که بروجردی گفت: آمریکایی‌ها، رژیم غاصب صهیونیستی را در جنگ 33 روزه با لبنان و جنگ 22 روزه با غزه به خوبی آزمودند و همه کارشناسان نظامی نیز به خوبی این موضوع را می‌‌دادند.

 

** به نظر نمی‌رسد آمریکا به دنبال نابودی رژیم‌صهیونیستی باشد

وی ادامه داد: بنابراین رژیمی که در برابر یک حزب و گروه چنین شکننده است به نظر نمی‌رسد که این رژیم دست به چنین اشتباه بزرگی بزند چرا که به نظر نمی‌رسد آمریکا به دنبال نابودی رژیم‌صهیونیستی باشد.

 

** حمله رژیم‌صهیونیستی به ایران کاملاً به ضرر اسرائیل و آمریکاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال تصریح کرد: چنین اقدامی از سوی رژیم غاصب صهیونیستی بدون تردید یکی انتحار بزرگ تاریخی است اما با این وجود، هیچ‌گونه نگرانی در ایران از اینکه چنین تهدیدی بخواهد عملی شود، وجود ندارد چرا که وضعیت ایجاد شده و اقدام چنین احتمالی، کاملاً به ضرر رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکاست.

 

** منافع آمریکا به خصوص در بعد اقتصادی با امنیت خلیج‌فارس گره خورده است

وی با تأکید بر اینکه منافع آمریکا به خصوص در بعد اقتصادی با امنیت خلیج‌فارس گره خورده است، اعلام کرد: از این رو با حمله رژیم غاصب صهیونیستی به ایران این منطقه به شدت موجب تهدید قرار خواهد گرفت.

 

** پیش‌نویس بیانیه کنگره آمریکا برای مصرف داخلی است نه خارجی

بروجردی در خاتمه گفت‌وگوی خود در این زمینه به خبرنگار فارس توضیح داد: آمریکایی‌ها در روی دیگر سکه گفتمان سیاسی خودشان، بحث تسریع در مذاکره با گروه وین را مطرح می‌کنند و به دنبال استفاده از همه روش‌ها هستند تا بتوانند خودشان را از وضعیت بدی که به لحاظ اقتصادی و سیاسی در داخل آمریکا با آن مواجه هستند، نجات دهند از این رو پیش‌نویس این بیانیه برای مصرف داخلی است نه خارجی.

به گزارش فارس، شماری از نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور، پیش‌نویس بیانیه‌ای را به کمیته روابط خارجی مبنی بر حمایت از اقدام احتمالی اسرائیل علیه ایران برای آنچه که حفظ امنیت اسرائیل عنوان شده، حمایت می‌کند، ارائه دادند که این متن به امضای 47 نماینده مجلس آمریکا رسیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet