هدر اصلی
1389/05/08 13:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون اجتماعی:

طرح تامین آتیه فرزندان به‌رغم همه محاسنش، باید پخته‌تر شود

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اجرای طرح تامین آتیه‌ فرزندان و اختصاص یک میلیون تومان به نوزادان تازه متولد شده، گفت: با توجه به این‌که بحمدالله کشور از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار است با اجرای این طرح نوزادانی که متولد می‌شوند در آینده پس‌اندازی برای آغاز کار یا زندگی خود خواهند داشت، اما به‌رغم همه‌ی محاسنی که دارد این طرح باید پخته‌تر شود.

هادی مقدسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: علی‌رغم نظر برخی افراد که معتقد هستند ممکن است اجرای این طرح با ازدیاد جمعیت و استقبال خانواده برای افزایش تعداد موالید مواجه شود، اما به اعتقاد من مردم ما از درک و شعور بالایی در اداره‌ی زندگی خود برخوردارند و می‌دانند که این یک میلیون تومان چندان در رفع معضلات و مشکلات‌شان موثر نیست، بلکه صرفا می‌تواند سرمایه‌ای برای فرزندان‌شان در آینده باشد.

 

وی افزود: با اجرای این طرح با توجه به گسترش واحدهای آموزشی غیرانتفاعی یا دانشگاه‌های غیردولتی، دیگر دغدغه‌ای برای ادامه‌ی تحصیل فرزندان وجود نخواهد داشت و مردم با درک این‌که این مبلغ چندان قابل توجه نیست آن را مستمسکی برای افزایش زاد و ولد و افزودن به تعداد افراد خانواده‌ی خود قرار نمی‌دهند، بلکه بر اساس تحلیل رییس‌جمهور این پس‌انداز ذخیره‌ای برای حل مشکلات نسبی جوانان خواهد بود تا دغدغه‌ی این مشکلات را از نسل آینده و جوانان آینده بگیریم.

نماینده‌ی مردم بروجرد در خانه‌ی ملت، گفت: من معتقدم این طرح نیازمند این است که بیش از این به محک کارشناسی گذاشته شود تا معایب احتمالی آن برطرف شود. چرا که اگر بتوانیم کار کارشناسی میدانی و تحقیقاتی روی این طرح انجام دهیم بیش از پیش کارآمد خواهد بود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، ادامه داد: علی‌رغم نظر برخی افراد که معتقد هستند اجرای این طرح به افزایش جمعیت می‌انجامد کشورهایی که این چنین طرح‌هایی را دارند با معضل جمعیتی مواجه نیستند بلکه رشد متعادلی را در جمعیت خود دارند.

مقدسی اضافه کرد: طرحی که رییس‌جمهور در راستای سیاست عدالت‌محوری دولت و رسیدن به ترقی، توسعه و پیشرفت پیشنهاد داده طرحی است که مشابه آن را در خیلی از کشورهای متمکن داریم و بیشتر در این راستاست که نسلی بی‌دغدغه و فارغ از مسائل و مشکلات معیشتی داشته باشیم.

وی در پایان درباره‌ی این‌که آیا محل تامین این طرح در بودجه مشخص شده یا نه، گفت: در بودجه‌ی 89 سرفصل‌هایی به هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی اختصاص داده شده که اجرای این طرح از آن منبع تامین می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet