هدر موبایل
1389/05/08 14:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آلیا:

کشورهای دنیا موضع خود نسبت به اسرائیل که صدها کلاهک هسته‌ای دارد، را اعلام کنند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شروط ایران برای مذاکره با غرب گفت: کشورهای غربی قطعا پاسخ منطقی نخواهند داشت و به انفعال کشیده می‌شوند.

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که غرب هر پاسخی بدهد به نفع کشورهای مستقل دنیاست، گفت: اگر کشورهای غربی تمکین کنند ایران به هدف خود یعنی استقرار نظام عادلانه در جهان می‌رسد و اگر تمکین نکنند باعث محکومیت و رسوایی خودشان می‌شود.

وی به استانداردهای دوگانه و برخوردهای غیرمنطقی در مجامع بین‌المللی اشاره کرد و ادامه داد: کشورهای دنیا باید موضع‌گیری خود را نسبت به رژیم صهیونیستی اسرائیل که بدون پایبندی به معاهده ان‌.پی‌.تی صدها کلاهک هسته‌ای دارد، اعلام کنند.

وی افزود: اعلام موضع‌گیری کشورهای جهان، حقایق زیادی را درباره اسرائیل که منشاء خطر در خاورمیانه است آشکار می‌کند و هم‌چنین وجدان بشری را بیدار می‌کند که چرا قطعنامه و تحریمی برای اسرائیل در نظر گرفته نمی‌شود؟

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این‌که این شروط با دو رویکرد اعلام شده است، گفت: یک رویکرد،‌ تنویر افکار عمومی، افشاگری درباره استکبار جهانی و توجه دادن جهانیان به حقایقی درباره‌ی کشتارهای غزه و بمب‌های اتمی رژیم صهیونیستی است و رویکرد دیگر آن تاثیرگذاری ایران در مدیریت جهانی است.

آلیا عقب انداختن زمان مذاکرات را "مداخله در مدیریت ناعادلانه جهانی" دانست و اظهار کرد: اگر ما مقررات ان‌.پی‌.تی را رعایت کرده‌ایم و از آن انحرافی نداشته‌ایم پس حق داریم زمان مذاکرات را تعیین کنیم.

وی در خصوص بیشتر شدن ترکیب گفت‌وگوکنندگان و با اشاره به بیانیه تهران گفت: این اقدامات نقطه عطف و تحولی در مسیر مناسبات بین‌الملل خواهد بود و نظم نوینی را جایگزین نظم مورد نظرکشورهای استکباری می‌کند.

وی افزود: کشورهای مستقل دنیا با آگاهی و بیداری حق دارند در تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی مشارکت داشته باشند و این نگاهی ظالمانه است که فقط چند کشور خود را قیم دنیا بدانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet