ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/05/08 10:23:00
سرویس کمیسیون ها
درکمیسیون امنیت ملی مقرر شد

کمیته‌ بررسی خلاءهای قانون انتخابات تشکیل می‌شود

براساس تصمیم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیته‌ای برای بررسی خلاءهای قانون انتخابات تشکیل می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی با اعلام این خبر گفت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی، دغدغه‌های نمایندگان درباره انتخابات آتی مجلس مطرح شد و مقرر گردید کمیته‌ای خلاءهای فعلی قانون انتخابات را بررسی کند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: در این جلسه همه اعضاء کمیسیون بر این نکته صحه گذاشتند که همگان باید نسبت به اجرای دقیق قانون انتخابات تلاش کنند و هیچ ارگانی نباید حرکت حمایتی از هیچ داوطلب احتمالی را داشته باشد.

وی افزود: در قانون انتخابات فعلی خلاءهایی وجود دارد که مقرر شد کمیته‌ای متشکل از کمیسیون امنیت ملی، وزارت کشور، شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌ها نسبت به این خلاءها کار کارشناسی دقیقی انجام داده و نظرات خود را ظرف مدت معقولی به کمیسیون ارائه کنند تا کمیسیون در قالب طرحی آن را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

جلالی تصریح کرد: آشوری، جلالی، طلایی نیک، احمدی و جهانگیرزاده به ترتیب نمایندگان بندرعباس، شاهرود، بهار و کبودرآهنگ، ممسنی و ارومیه به عنوان اعضاء کمیته بررسی کننده قانون انتخابات معرفی شدند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی متذکر شد: همچنین در این جلسه ایرادات شورای نگهبان بر لایحه اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی آن مورد بررسی قرار گرفت و دوازده ایراد شورای نگهبان برطرف شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet