خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/09 08:44:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم سروستان خبر داد:

کوار و خرامه تا یک ماه دیگر صاحب فرمانداری می‌شوند

**نماینده مردم سروستان، کربال و کوار در مجلس شورای اسلامی از اعطای فرمانداری به بخش‌های کوار و خرامه خبر داد.

"نصرالله کوهی باغ انار"ی در گفت‌وگو با خبر جنوب با اعلام این خبر افزود: با تبدیل این بخش‌ها به شهرستان، ما شاهد دگرگونی و رشد بسیاری در این دو منطقه خواهیم بود و یکی از درخواست​های دائمی مردم این دو منطقه محقق می​شود.

 وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های من در مجلس پیگیری اعطای فرمانداری به این دو بخش بود که تلاش‌های بی​وقفه مسئولان امر در این زمینه بالاخره مثمر ثمر شد و این طرح در وزارت کشور به نتیجه رسید و تا یک ماه دیگر حکم آن از سوی دولت ابلاغ رسمی می‌شود.

این نماینده در ادامه از احداث دو سد بزرگ در این دو منطقه به عنوان اولیت‌های کاری خود خبرداد و افزود: احداث دو سد بر روی رودخانه‌های قره‌آغاج و کر می‌تواند باعث رونق کشاورزی این دو بخش بوده و مانع مهاجرت ساکنان این مناطق به شهرهایی چون شیراز شود.

باغ اناری ادامه داد: به دلیل اینکه 90 در صد فعالیت مردم کوار را کشاورزی و دامداری تشکیل می‌دهد، احداث این سد می‌تواند این بخش را زنده کند و ما دوباره شاهد شکوفایی کشاورزی در این منطقه باشیم.

او درباره رود کر گفت: این رود متأسفانه به دلیل خشکسالی‌های اخیر چند سالی است خشک شده، اما ما درصدد هستیم با انتقال آب از دیگر نقاط به این رودخانه، بار دیگر کشاورزی این ناحیه را شکوفا کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet