خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/09 10:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون صنایع:

به سمت سیستم شبه دولتی حرکت می‌کنیم

**رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: جایگاه بخش خصوصی به درستی تعریف نشده است.

به گزارش ایسنا، مهندس سیدحسین هاشمی در نخستین همایش ملی صنعت فرآوری شیر و صنایع وابسته که در شهرک فناوری و صنایع غذایی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: ما از واقعیت‌هایی که در دنیا می‌افتد گریزان هستیم؛ در دنیا عملا ثابت شده که بخش خصوصی و مردم هستند که می‌توانند به عنوان بخش فعال و کارآفرین اقتصاد هر کشور ایفای نقش کنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: در کشور با وجود تمام صحبت‌ها، میزگردها و همایش‌های تخصصی جایگاه بخش خصوصی هنوز به درستی تعریف نشده و نمی‌دانیم جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور، کجاست؟

وی با اشاره به بند یک اصل ‌44 قانون اساسی که درباره‌ی آزادسازی اقتصاد است، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما از این امر فاصله گرفته‌ایم و به سمت سیستم شبه دولتی حرکت می‌کنیم، یعنی باز هم بخش خصوصی در سایه قرار گرفته است.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حضور مردم در اداره‌ کشور اظهار داشت: این مردم بودند که انقلاب کردند و کشور را در یک جنگ بزرگ به پیروزی رساندند، پس می‌توانند در عرصه اقتصاد نیز موفق باشند هر چند که جنگ اقتصادی به مراتب سخت‌تر از جنگ تحمیلی است.

هاشمی تصریح کرد: با تمام این مشکلات و موانع در برنامه ‌5 ساله چهارم، متوسط رشد صنعت و معدن کشور ‌9 درصد بوده و این درحالی است که رشد بخش کشاورزی با این همه توجهی که به آن می‌شود، منفی بوده است.

وی افزود: تسهیلاتی که به بخش صنعت داده شده، ‌50 درصد کمتر از آن چیزی است که به بخش کشاورزی تخصیص پیدا کرده اما جوابی که در بخش صنعت گرفته، به مراتب بهتر از کشاورزی است.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: اگرچه صادرات کشور از شش میلیارد دلار به ‌18 میلیارد دلار در سال گذشته رسیده اما این درحالی است که 5/2 برابر این مبلغ واردات به کشور صورت گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet