روز مجلس
1389/05/09 10:17:00
سرویس سیاسی
برای کارآمد شدن فراکسیون‌ها باید سازوکار تعریف شود

فراکسیون‌ها ظرفیت غیررسمی اماتاثیرگذاردرقانونگذاری

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خواستار تعریف سازوکار مشخصی برای تشکیل فراکسیون هادر قوه مقننه شد و اعلام کرد: فراکسیون ها می توانند ظرفیت انکار ناپذیری در تصمیم گیری های مجالس داشته باشند.

"پرویز سروری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نقشی که فراکسیون های سیاسی و تخصصی در مجلس می توانند ایفا کنند، تصریح کرد: درمجلس علاوه بر یکسری کمیسیون ها و کمیته های تخصصی رسمی، یکسری فراکسیون های تخصصی و سیاسی شکل می گیرند که می توانند در فرآیند تصمیم سازی مجلس موثر باشند.

نماینده تهران، ری و شمیرانات و اسلامشهر با اعلام اینکه فراکسیون ها ظرفیت های غیررسمی اما موثردرقوه مقننه هستند، خاطرنشان کرد: فراکسیون ها با تصمیم سازی خود می توانند در کمیسیون ها و صحن مجلس تاثیرگذار باشند.

سروری درعین حال، خاطرنشان کرد: تشکیل فراکسیون ها غالبا آثار خوبی دارند هر چند که ممکن است در برخی موارد نیز آثار منفی به همراه داشته باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه فراکسیون ها می توانند ظرفیت انکار ناپذیری درمجالس  داشته باشند، اظهار کرد: برای کارآمد شدن فراکسیون ها باید در مجلس برای آنها سازوکاری تعریف شود.

وی با اظهار اینکه در حال حاضر سازوکاری درمجلس برای فراکسیون ها تعیین نشده است، خاطرنشان کرد: بنابراین مشاهده می شود که بعضا برخی از فراکسیون ها به بی راهه رفته و یا فراکسیونی با یک یا دونفرشکل می گیرد که به این ترتیب از عنوان آن در مسائل شخصی و تخصصی مجلس استفاده می نمایند که این به نظر منطقی نمی آید.

سروری براین اساس خواستارتعیین یک کف و سقف برای فراکسیون ها شد و اظهار کرد:الان فراکسیون ها به صورت لجام گسیخته شکل می گیرند و در دراز مدت آثار منفی به همراه دارند و به نوعی گاها مشاهده می شود که خودشان را به تصمیمات مجلس از طریق فضاسازی رسانه ای تحمیل می نمایند.

نماینده مردم تهران برای رفع این مشکل خواستار تعیین یک سازوکار برای تشکیل فراکسیون ها شد و خاطرنشان ساخت: من معتقدم فعالیت فراکسیونی بدون شناسنامه در دراز مدت آثارخوب نداشته و فعالیت فراکسیونی را لوث خواهد کرد.

وی بی رغبتی نمایندگان نسبت به عضویت در فراکسیون ها را از دیگر آثار منفی وضعیت فعلی فراکسیون ها عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet