هدر موبایل
1389/05/09 11:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی:

زمان و مقدار یارانه پرداختی هنوز مشخص نیست

**نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که دولت زمان و مقدار دقیق واریز نقدی یارانه‌ها را هنوز اعلام نکرده است، گفت: این اقدام باید هر چه سریع‌تر آغاز شود، زیرا هر چه به پایان سال نزدیک تر شویم، فشار بیشتری به مردم وارد می‌شود.

مصطفی مطورزاده در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار داشت: دولت ملزم است در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها با یک شیب ملایم در حد مصوبه مجلس شورای اسلامی اقدام کند.

وی با بیان این‌که دولت در زمینه افزایش قیمت حامل‌های انرژی برنامه دقیقی را اعلام نکرده است، خاطرنشان کرد: البته دولت فراتر از مصوبه مجلس که افزایش سالانه 20 درصد می‌باشد، نیز نمی‌تواند عمل کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در زمینه نگرانی مردم از افزایش قیمت کالاهای اساسی به ویژه در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: قرار شد وزارت بازرگانی در تمام کشور تنظیم بازار را انجام دهد. همچنین در مناطقی که محصولات و تولیدات داخلی برای تامین نیاز و تقاضای مصرف کنندگان کافی نباشد، نیازها با انجام واردات تامین خواهد شد که در رابطه با گوشت هم این اقدامات صورت گرفته است.

مطورزاده خاطرنشان کرد: البته دولت به طور مستقیم حق واردات کالا را ندارد، بلکه باید از طریق بخش خصوصی و با تشویق تجار اقدام به تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها کند.

وی همچنین با بیان این‌که یارانه پرداختی به هر فرد در سراسر ایران یکسان است، تصریح کرد: در بخش مصرف انرژی دولت در بعضی از استان‌های گرمسیر یارانه بیشتری به تولید کنندگان انرژی و نیروگاه‌ها پرداخت می‌کند. یعنی قیمت حامل‌های انرژی در این مناطق کمتر از دیگر مناطق کشور می‌باشد و این مورد در قانون پیش‌بینی شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet