هدر موبایل
1389/05/09 11:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون فرهنگی:

اجرای قانون ضعیف، بهتر از پشت پا زدن به قانون و عدم اجرای آن است

**نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی که قدرت‌های بزرگ و دشمنان انقلاب بیش از هر زمان دیگری با هم هماهنگ و متحد شده‌اند تا به منافع مشترکی برسند، به وحدت و انسجام ملی نیاز داریم.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: برای رسیدن به وحدت نیاز به شاخص داریم و از جمله شاخص‌هایی که می‌تواند گروه‌ها و تشکل‌های مختلف دولت، مجلس و دستگاه قضایی را به وحدت برساند، در ابتدا اعتقادات اسلامی و بعد رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ایمان و اعتقاد به قانون اساسی و در نظر گرفتن منافع ملی است.

وی ادامه داد: برای ایجاد وحدت بین مجلس و دولت ابتدا مجلس باید قوانینی وضع کند که این قوانین قابلیت اجرا را داشته و با واقعیت‌های جامعه ارتباط داشته باشند و دولت هم موظف به اجرای قانون است.

نماینده مشهد در مجلس اظهارداشت: ما معتقدیم اگر قانون ضعف و کاستی یا ایرادی داشته باشد اجرا شدن آن بهتر از پشت پا زدن به قانون و عدم اجرای قانون است. اگر قانون شکنی و بی حرمتی به قانون و عدم قانون گرایی به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه و فراگیر شود، در این صورت باید منتظر هرج و مرج و نابسامانی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشیم.

وی تصریح کرد: باید تعریف درستی از اختلاف داشته باشیم اگر منظور، اختلاف دیدگاه و نظر کارشناسی باشد که یک امر کاملا منطقی و مطلوب است.

آرین‌منش افزود: مجلس و دولت هر کدام از زوایه‌ای به مسائل نگاه می‌کنند. مجلس از لحاظ قانون‌گذاری و نظارت بر قانون و دولت از زاویه اجرا به مسائل نگاه می‌کند، لذا بخشی از این اختلاف نظر کارشناسی امری طبیعی و سازنده است مشروط بر این‌که در مسیر تحقق اهداف بلند نظام باشد.

وی خاطرنشان کرد: گاهی اختلاف نظرها برای رضای خدا نیست و در اینجاست که مشکل‌ساز می‌شود و گاهی در مجلس و دولت منافع گروهی بر مصالح ملی غلبه می‌کند و این جزو آفت‌هایی است که باید سعی شود همه از آن پرهیز کنند.

آرین‌منش تاکید کرد: بایستی تلاش کنیم دولت و مجلس و قوه قضائیه و همه آحاد ملت به سمت وحدت و همگرایی پیش بروند و اختلافات جدی و اصولی را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet