انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/09 12:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدتقی رهبر:

تحریم ایران خواست نامشروع و غیرقانونی استکبار است

**نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ‌تحریم ها را خواست نامشروع و غیرقانونی استکبار دانست و گفت:‌ تحریم ها در نهایت به ضرر تحریم کنندگان است.

حجت الاسلام محمدتقی رهبر در گفت وگو با ایرنا، تحریم ها علیه ایران را بازتاب شکست های پی درپی استکبار و متحدانش برای عقب راندن ایران از مواضع قانونی خود دانست وافزود:‌ استکبار و متحدانش به دنبال آنند تا فشار بین المللی را بر ایران بیشتر کنند.

وی گفت:‌ حتی فشارهای بین المللی و تحریم ها نمی تواند ملت ایران را از دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای باز دارد.

رهبر تاکید کرد: ما با انگلیس، ‌فرانسه و برخی کشورهای اروپایی روابط تجاری،‌فرهنگی و سیاسی داریم که این تحریم ها می تواند برای آنان چالش زا باشد.

وی گفت: ‌فشارهای ناشی از تحریم ها ما را به استقلال کامل می رساند و از وابستگی نجات می دهد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ این تحریم ها برای ما فرصتی فراهم خواهد آورد تا از ایجاد بازار فروش کالاهای بیگانگان در کشور جلوگیری شود.

وی ادامه داد:‌ خلیج فارس و تنگه هرمز به مثابه شاهرگ حیاتی غرب به سبب عبورکشتی های حامل نفت است و اگر بنا باشد ما را تحریم کنند ما نیز از این فرصت و ظرفیت برای فشار بر آنها استفاده می کنیم.

حجت الاسلام رهبر تاکید کرد: ‌دولت ایران متناسب با نوع فشار و رفتار دشمنان نظام با آنان برخورد و مقابله به مثل خواهد کرد و این سفارش قرآن کریم است که "هرکس بر شما تعدی کرد شما هم به آنان تعدی کنید".

نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا هفته گذشته برای تشدید تحریم ها علیه ایران برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet