انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/09 12:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات:

شرکت دخانیات ایران موظف به جلوگیری از ورود سیگارهای حاوی مواد افزودنی

**رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات در مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون مبارزه با دخانیات در اولین فرصت جلسه فوری در خصوص مقابله با قاچاق سیگار برگزار می‌ کند.

اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم اسدآباد استان همدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: فراکسیون مبارزه با دخانیات چندی پیش در خصوص قاچاق سیگار جلسات فشرده‌ای را با مدیر عامل شرکت دخانیات و معاون رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار کرده است که در این جلسه راهکارهای مبارزه با قاچاق سیگار مرد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اکثر سیگارهای قاچاق متعلق به شرکت‌های معتبر نیست، اظهار داشت: افرادی در مبادی ورودی مرزهای ایران اقدام به ایجاد کارگاه‌های مخفیانه تولید مواد دخانی کرده و یا با نشان و برند سیگارهای خارجی دخانیات غیر مجاز را به کشور وارد می‌کنند.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف به ممانعت از ورود سیگارهای قاچاق دارای مواد افزودنی شده است، تصریح کرد: شرکت دخانیات ایران نیز باید تمام سیگارهای وارداتی را مورد آزمایش و بررسی قرار دهد تا دارای مواد افزودنی نباشد.

وی در ادامه سیگارهای افزودنی را از سیگارهای معمولی وارداتی خطرناک‌تر دانست و گفت: اساساً مواد دخانی در هر شکل و قالبی برای سلامتی فرد مصرف کننده ضرر دارد و اما اضافه شدن این مواد افزودنی سیگارها را خطرناک تر می‌کند. لذا ستاد مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت و درمان، شرکت دخانیات ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید علاوه بر سخت گیری در مقابل تولید و توزیع سیگار، همت خود را برای مبارزه قاچاق سیگارهای حاوی مواد افزودنی افزایش دهند و گزارش ویژه‌ای در این رابطه را به فراکسیون مبارزه به دخانیات مجلس ارائه دهند.

رنجبرزاده در ادامه تاکید کرد: به محض پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی، فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس جلسه فوری زمینه راهکارهای مبارزه با قاچاق سیگارهای حاوی مواد افزودنی و راهکارهای مقابله با آن را برگزار می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet