هدر موبایل
1389/05/09 12:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون عمران:

بسیج سازندگی، زمینه‌ساز توسعه همدلی و تعاون در سازندگی کشور است

**عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بسیج سازندگی و اردوهای طرح هجرت، زمینه‌ساز توسعه همدلی و تعاون در سازندگی کشور و رسیدگی به مناطق محروم است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدعلی رضایی با بیان این مطلب، افزود: از ابتدای تشکیل بسیج به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)، ملت ما جایگاه و نقش ارزنده‌ای را برای این نهاد مردمی و خودجوش قائل است.

وی با اشاره به خدمات ارزنده بسیج در هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: بسیج در آن سال‌ها نشان داد که در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل، وزنه و نیروی قابل اتکایی برای کشور ما به حساب می‌آید؛ چرا که تمامی اعضای آن از بدنه ملت و از جنس مردم هستند.

نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که پس از جنگ تحمیلی، با درایت و تدبر مقام معظم رهبری بسیج به یکی از پایه‌های نظام در سازندگی و فعالیت‌های فرهنگی تبدیل شد، تصریح کرد: فعالیت بسیج و بسیجیان در عرصه‌های سازندگی و فرهنگی همواره یکی از فعالیت‌های مهم در سال‌های پس از جنگ تحمیلی بوده است که بر همین اساس فعالیت‌های بسیج سازندگی در تمامی نقاط کشور و خصوصا مناطق محروم گسترش یافت.

وی در خصوص فعالیت اردوهای هجرت سازندگی در مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: این امر علاوه بر این‌که در سازندگی کشور موثر است، زمینه‌ای مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و ترویج اخلاق اسلامی و دینی است، زیرا افرادی که در این اردوها به دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین مناطق کشور می‌روند هدفی جز کسب رضای خداوند متعال ندارند.

رضایی ادامه داد: بسیجیانی که در اردوهای هجرت حضور می‌یابند قطعا بدون هیچگونه چشم‌داشت دنیوی اعم از پست، مقام و ثروت پای به این عرصه گذاشته‌اند و تنها هدفشان کمک به همنوعان، سازندگی ایران اسلامی و رضایت خداوند است و همین موضوع باعث علاقه‌مندی بیش از پیش مردم در نقاط مختلف کشور به انقلاب اسلامی ایران و فرهنگ غنی اسلامی و دینی می‌شود.

وی از مسوولان سایر دستگاه‌های اجرایی خواست تا با همدلی بیشتر فعالیت‌های بسیج سازندگی در مناطق مختلف کشور را توسعه دهند و تاکید کرد: بسیج سازندگی در حال حاضر با بودجه‌ای محدود و کمک‌ها مردمی فعالیت‌های مختلفی را در نقاط محروم ایران انجام می‌دهد و به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به فعالیت‌های این بخش شود در سازندگی و توسعه فرهنگی کشور نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet