شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/09 12:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز خبر داد:

چهار نیروگاه‌ در استان به بخش خصوصی سپرده شد

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون چهار نیروگاه در استان خوزستان به بخش خصوصی سپرده شده که در حال فراهم ساختن عملیات اجرایی آن هستیم.

ناصر سودانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، اظهارکرد: ‌یکی از راه‌های افزایش مشارکت مردمی و ایجاد رقابت سالم برای بالا بردن کیفیت و ارتقای بهره‌وری و همچنین مهار کردن نقدینگی، سپردن نیروگاه‌ها به بخش خصوصی است.

وی افزود: مطمئنا این امر در توسعه یافتگی کشور و صنعت می‌تواند موثر و مفید واقع شود.

سودانی با بیان این که برای خروج صنعت برق از حلقه‌ بسته‌ دولت، واگذاری نیروگاه‌ها به بخش خصوصی ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت برق حدود 5300 میلیارد تومان کسری اعتبار دارد و به شرکت گاز، پیمانکاران و صنعت‌گران بدهکار است.

سودانی تصریح‌کرد: با واگذاری نیروگاه‌ها به بخش خصوصی این بدهی در آینده به حداقل خواهد رسید و یا به طور کامل منتفی می‌شود.

وی افزود: وزارت نیرو، معاونت امور انرژی و شرکت توانیر در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی کرده و در سه سال آینده بخش عظیمی از این نیروگاه‌ها توسط بخش خصوصی اداره خواهد شد.

سودانی با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران در این زمینه گفت: در حال حاضر چهار نیروگاه در استان خوزستان به بخش خصوصی سپرده شده که کارهای اولیه‌ آن انجام شده است و به دنبال فراهم ساختن عملیات اجرایی آن هستیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم دولت با حمایت، هدایت و نظارت بتواند از بار کاری خودش بکاهد و مشارکت مردمی را افزایش دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet