شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/09 12:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم بهبهان:

دولت می‌خواهد با درایت بیشتر مقدار یارانه‌های پرداختی را بررسی کند

**نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که به طور کلی در مورد هدفمند کردن یارانه‌ها هاله‌ای از ابهام وجود دارد، گفت: اصلا مشخص نیست که دولت در این زمینه به چه شکل‌ می‌خواهد عمل کند.

سیدحاجی محمد موحد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب عنوان کرد: ارزیابی من از این‌که دولت تا کنون مقدار یارانه پرداختی به هر فرد و یا هر خانوار را اعلام نکرده این است که می‌خواهد با درایت بیشتر یک بررسی اساسی در زمینه مقدار یارانه‌های پرداختی انجام داده و بر این اساس عمل کند.

وی در زمینه نحوه افزایش قیمت حامل‌های انرژی تصریح کرد: طبق قانون قیمت حامل‌های انرژی باید طی پنج سال و هر سال 20 درصد افزایش یابد. اما باید ببینیم که دولت هم به همین شکل می‌خواهد عمل کند یا نه. زیرا بعضی دیدگاه‌ها وجود دارد که دولت این کار را با شتاب بیشتر و در طول سه سال انجام دهد.

نماینده مردم بهبهان در خانه ملت هم‌چنین درباره نگرانی مردم از گرانی کالاهای اساسی با توجه به آغاز اجرای طرح در خوزستان خاطرنشان کرد: البته مسئله ذخیره کالاهای اساسی تنها به مسئولین استان مربوط نیست، و به طور کلی به مسئولین کشوری برمی‌گردد. زیرا آثار اجرای این طرح فراگیر می‌باشد. اما دولت مدعی است تدارک و پیش‌بینی‌های لازم برای اجرای این قانون را انجام داده است.

موحد افزود: هم‌چنین دولت اعلام کرده به گونه‌ای عمل می‌کند که امکان سوء استفاده بعضی عوامل سودجو هم وجود نداشته باشد. اما مسئولین استان هم باید در این راستا اقدام کرده و دقت کنند مردم در این وضعیت جدید متحمل تورم ناخواسته نشوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet