خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/09 13:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

در غنی سازی 20 درصد تجدید نظر نمی‌کنیم

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در بحث غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم تجدید نظر نمی کند.

"محمد کوثری" در گفت وگو با ایرنا با بیان این که بر اساس قانون ان پی تی کشورهایی که نیاز به سوخت دارند می توانند این سوخت را از دیگر کشورها از طریق آژانس تامین کنند، اظهار داشت: سال گذشته ایران نامه رسمی به آژانس داد که نیاز به سوخت داریم ولی کشورهایی که در این زمینه اعلام آمادگی کرده بودند، حاضر به تامین سوخت ایران نشدند از این رو جمهوری اسلامی ایران به آژانس مهلت دو ماهه داد که در صورت مشخص نشدن وضعیت سوخت، خودمان دست به تولید می زنیم.

وی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که اطمینان پیدا نکند که سوخت 20 درصد تامین می شود مسیر خود را ادامه می دهد.

وی گفت: امروز با برخوردهای سیاسی برخی کشورها خصوصا آمریکا به این نتیجه رسیده ایم که آنان می خواهند به رفتارهای گذشته خود ادامه دهند از این رو ایران در غنی سازی 20 درصد تجدید نظر نمی کند و قاطعانه از موضوع غنی سازی کوتاه نمی آید.

به گفته کوثری،در میانجیگری کشورهای برزیل و ترکیه در نشست تهران نیز آمریکا نتوانست به وعده های خود عمل کند و بار دیگر اقدامات خود را تکرار کرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که تحریم ها و تهدیدهایی که در این بین از سوی کشورهایی مانند آمریکا علیه ایران تحمیل می شود نیز نمی تواند مانع جمهوری اسلامی ایران شود.

علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران نیز پیش از این با بیان این که اصل غنی سازی قابل واگذاری نیست تاکید کرد که این حق و اصل منبعث از معاهده ان پی تی و اساس نامه آژانس است ،بنابراین برای ما این حق محفوظ است و از آن کوتاه نمی آییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet