انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/09 13:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

ایران در اصل غنی سازی 20 درصد به هیچ وجه کوتاه نمی‌آید

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در اصل غنی سازی ۲۰ درصد به هیچ وجه کوتاه نمی آید.

پرویز سروری در گفت وگو با ایرنا با بیان این که اصل غنی سازی خط قرمز و سیاست استراتژیک ایران است، گفت: غنی سازی حق مسلم و قانونی جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: ما مسیر طولانی را طی کرده ایم تا به اینجا برسیم و اگر قرار بود که از موضع غنی سازی پایین بیاییم این هزینه ها را نمی پرداختیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ایران در نشست تهران ثابت کرد که به دنبال تعامل است گفت: زمینه های تبادل و مذاکره بای برد-برد را فراهم کرد ولی متاسفانه آمریکایی ها بستر تعاملی را به بستر تقابلی تبدیل کرده و فضای چالشی ایجاد کردند.

به گفته سروری، این روند نشان می دهد که کشورهای غربی در راس آن آمریکایی ها اهل مذاکره و فرایند قابل قبول که منتج به حفظ منافع دو طرفه شود، نیستند.

علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی پیش از این با بیان این که اصل غنی سازی قابل واگذاری نیست تاکید کرد که این حق و اصل منبعث از معاهده ان پی تی و اساس نامه آژانس است ،بنابراین برای ما این حق محفوظ است و از آن کوتاه نمی آییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet