شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/09 13:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی هیات رییسه مجلس:

فعالیتهای کمی و کیفی ایران در زمینه هسته‌ای متوقف نمی‌شود

**سخنگوی هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه ما نباید فعالیتهای کمی و کیفی خود را درمورد انرژی هسته ای متوقف سازیم ، تصریح کرد: تحریم های غرب نمی تواند ما را از مسیر صحیح بهره برداری از این انرژی عقب براند.

محسن کوهکن در گفت و گو با ایرنا در مورد اینکه اصل غنی سازی قابل واگذاری نیست، اظهار داشت: بر اساس تجارب گذشته ، اساسا برخورد غربی ها با انر‍ژی هسته ای صادقانه نیست زیرا ما یک نوبت به درخواست آنان عمل کردیم و تنها چیزی که عایدمان شد از دست دادن زمان بود.

وی با بیان اینکه غربی ها قابل اعتماد نیستند، افزود: همزمان با صدور بیانیه تهران، موج تحریم های آمریکا علیه ایران شدت گرفت و لذا این رفتار آمریکا در کنار تحریم های اخیر اتحادیه اروپا به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

سخنگوی هیات رییسه مجلس ادامه داد: ما باید راه رسیدن به حداکثر فناوری صلح آمیز هسته ای را دنبال کنیم البته این به معنای آن نیست که همزمان با غنی سازی با کل جهان قهر کنیم بلکه کشورهای جهان را در جریان پیشرفتهای خود قرار خواهیم داد.

کوهکن همچنین با تاکید بر اینکه ایران باید از موضع استقلال و قدرت با جهانیان صحبت کند، گفت: ما نباید فعالیتهای کمی و کیفی خود را متوفق کنیم زیرا غربی ها هم به خوبی می دانند که جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه های دینی خود و سفارش علما و بزرگان دین به سمت ساخت کلاهکهای هسته ای پیش نخواهد رفت.

وی تصریح کرد: ما از درخواست سایر کشورها برای ایجاد همکاریهای هسته ای استقبال می کنیم و این درخواست ها را قابل مذاکره می دانیم.

نماینده مردم لنجان در ادامه با تاکید بر اینکه تحریم های غربی ها نباید ما را از مسیر صحیح بهره برداری از انرژی صلح آمیز هسته ای عقب براند، گفت: ما تا کنون از محکم و روشن قدم برداشتن در این مسیر لطمه ای ندیده ایم و از این پس هم نخواهیم دید.

کوهکن همچنین خاطرنشان کرد: کشورهایی که مطالعات هسته ای خود را در اختیار آمریکا قرار داده اند در جلسات خصوصی اذعان کرده اند که غربی ها حتی یک نیم گام هم برای آنان برنداشته اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet