هدر اصلی
1389/05/09 14:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عابدی:

تعقیب سران رژیم صهیونیستی به عنوان جنایتکار جنگی در محاکم بین‌المللی قابل پیگیری است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهایی که مدعی دموکراسی هستند باید سران رژیم صهیونیستی را به عنوان بزرگترین جنایتکار جنگی به محاکم بین المللی معرفی کنند.

محمد کریم عابدی در گفتگو با فارس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در صورت حمله نظامی به ایران، گفت: حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی موضوع جدیدی نیست و تمام جنایات این رژیم با حمایت آمریکا انجام می‌شود.

عابدی اظهارداشت: تابوی قدرت نظامی اسرائیل که در دهه 60 با کمک آمریکا ایجاد شده بود، شکسته شده و امروز در غزه و لبنان مردم شجاعی مانند کوه آهنین در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کرده و در جنگ 33 روزه سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی زدند.

عابدی در خصوص احتمال حمله نظامی رژیم اشغالگر به ایران گفت: تهدید به حمله نظامی یک بلوف بیشتر نیست که ارزش نظامی ندارد و ملت ایران یکپارچه و با قدرت در مقابل تهدیدات ایستاده است.

نایب رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی افزود: تهدید به حمله جرم است و سازمان ملل نیز در اوایل سال میلادی رژیم اشغالگر را به عنوان جنایتکار جنگی معرفی کرده است و کشورهایی که مدعی دموکراسی هستند باید سران رژیم صهیونیستی را به عنوان بزرگترین جنایتکار جنگی به محاکم بین المللی معرفی کنند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران ریشه در همه عالم دارد و جغرافیای سیاسی ایران یک حغرافیای راهبردی است و ایران تنها کشوری در دنیا است که 2 نقطه استراتژیک دارد که باعث برتری نظامی آن در منطقه شده است و با استفاده از همین برتری نظامی توانستیم در مقابل تمام تجهیزات دنیا که علیه ایران در جنگ 8ساله بسیج شده بود، پیروز شویم.

نائب رئیس کمیته دفاعی مجلس با اشاره به قدرت برتر نظامی ایران گفت: طرح‌های نظامی ایران به روز بوده و یک فکر برتر در بین کارشناسان نظامی، موشکی و اطلاعات راهبردی ایران وجود دارد.

عابدی با اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه اگر دشمنان بخواهند در مقابل دین ما ایستادگی نمایند ما در مقابل تمام دنیای آنها ایستادگی می‌نماییم، اظهارداشت: جغرافیای سیاسی ایران به اندازه تمام عالم است و طرفداران جمهوری اسلامی ایران در تمام دنیا از آمریکای جنوبی گرفته تا آفریقا، خاورمیانه و آسیای دور حضور دارند و منافع دشمنان در تمام دنیا مورد تهدید است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه تروریسم دولتی آمریکا امروز در دنیا موجب ایجاد ناامنی شده است، اظهار داشت: باوجود حضور نظامیان خارجی در عراق و افغانستان، ایران جزو امن‌ترین کشورهای دنیا است و برخی عملیات‌های انتحاری که توسط عده‌ای انجام می‌شود ارزش نظامی ندارد و نشانه انزوای دشمنان ایران است.

عابدی خاطرنشان کرد: میلیون‌ها نفر از طرفداران ایران امروز در مصر، اردن و اطراف فلسطین اشغالی حضور دارند و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران با خیال راحت مشغول رصد وضعیت منطقه هستند و آخرین اطلاعات نظامی را در اختیار دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نفع جهان است تا ابهامات موجود از طریق گفتگو و مذاکره حل شود، اظهار داشت: اگر اسرائیل دست به حمله نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران بزند، اشتباه آخر این رژیم رقم خواهد خورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet