هدر موبایل
1389/05/09 14:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

تحریم‌های اروپا علیه ایران بخاطر ترس از اسلام است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دولت‌های اروپا از پیوستن مردم کشورهای خود به مکتب رهایی بخش اسلام وحشت دارند از این رو به این تحریم‌ها دامن می‌زنند.

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، اظهارداشت: اتحادیه اروپا با این تصمیم خود که به ظاهر تحریم‌ها را سخت‌تر کرده یک حالت خوش خدمتی را برای آمریکا بازی می‌کند؛ چرا که قطعنامه 1929سازمان ملل از جهات مختلفی بالاتر از تحریم‌های اروپا است.

وی با تأکید بر اینکه اتحادیه اروپا حتی اگر مواردی تکمیل‌کننده به این قطعنامه اضافه‌ کند کاری را از پیش نبرده و ضرر خواهد کرد، تصریح‌کرد: وضعیت بد کشورهای اروپایی موجب نیاز آنها به بازارهای متعدد جهانی است؛ از طرف دیگر جمهوری اسلامی ایران نشان داده که این قطعنامه‌ها و تحریم‌ها علیه ایران کار به جایی نمی‌برد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه شاید احساس شود این تحریم‌ها در مقطع کوتاهی به نتیجه می‌رسد، متذکرشد: تحریم‌ها علیه ایران به هیچ وجه در بلند مدت به اهدافی که پیش‌بینی شده نخواهد رسید و اتحادیه اروپا از اعمال آنها ضرر خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها بعدها التماس خواهند کرد که جنس‌های خود را در اختیار کشور ایران قرار دهند، افزود: اروپا در نهایت این روش خود را تغییر خواهد داد و آنها با این تحریم‌ها درصدد هستند تا یک جنگ و عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی داشته باشند.

کوثری بر همین اساس تسلیم شدن اتحادیه اروپا در برابر مواضع آمریکا را به ضرر آنها دانست و اظهار داشت: از جنگ جهانی دوم به بعد اروپا و به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان تابع آمریکا بوده‌اند و استقلال تصمیم‌گیری یا سیاسی ندارند و متاسفانه هنوز نیز همان راه را ادامه می‌دهند و تا کنون نیز ضررهای بسیاری برای آنها به همراه داشته است.

وی در عین‌حال تعهداتی که اروپایی‌ها از گذشته نسبت به آمریکا داشته‌اند دلیل تابعیت آنها از این کشور دانست و تصریح‌کرد: اروپایی‌ها نمی‌خواهند مستقل باشند و روی پای خود بایستند از این رو این مسیر هنوز هم ادامه دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خاتمه به وحشت اروپایی‌ها از گسترش و پیشرفت اسلام به ویژه اسلام ناب محمدی «ص» اشاره و خاطر‌نشان‌کرد: دولت‌های اروپا از پیوستن مردم کشورهای خود به مکتب رهایی بخش اسلام وحشت دارند از این رو به این تحریم‌ها دامن می‌زنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet