روز مجلس
1389/05/09 14:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دبیر مجمع نمایندگان تهران:

خط چهار مترو به علت نداشتن واگن، راه‌اندازی نشده است

**دبیر مجمع نمایندگان استان تهران، در رابطه با ابلاغ قانون اختصاص دو میلیارد دلار به متروی تهران از سوی رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: مجمع تهران تلاش می‌کند بدور از یک حرکت رسانه‌ای و چالشی این موضوع را حل کند و کار در مسیر معاضدت و همکاری جلو برود. خوشبختانه با توجه به نشانه‌های مثبتی که از هر دو طرف دیده‌ایم به نظر می‌رسد این کار نتیجه می‌دهد و اگر هم ندهد طبیعتا باید از راهکارهای دیگری استفاده کرد.

پرویز سروری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و جلسه‌های برگزار شده در این رابطه ما احساس می‌کنیم روند خوبی خارج از مباحث رسانه‌ای و برخی موضع‌گیری‌ها وجود دارد.

وی افزود: تهران خصوصا بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها در موضوعات مختلف خصوصا موضوع حمل و نقل نیازمند پشتیبانی است. قطعا پس از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها مردم برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هجوم خواهند آورد و باید اقداماتی از پیش انجام شود.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، با اشاره به بازدید اعضای مجمع نمایندگان استان تهران از متروی تهران، یادآور شد: در حال حاضر خط چهار مترو تقریبا تمام شده است. این خط می‌تواند حداقل روزانه یک میلیون نفر را جابجا کند و نیاز حمل و نقل آنها را برطرف کند اما به علت فقدان واگن راه‌اندازی نشده است.

سروری ادامه داد: تلاش ما بر این است که مشکلاتی که بر سر راه اجرای این قانون وجود دارد را شناسایی و آن را برطرف کنیم. روند جلسات هم تاکنون از طرف دولت و شهرداری به خوبی پیش رفته و یکی - دو جلسه‌ی تکمیلی در پیش است که امیدواریم بتوانیم راهکار مناسب برای اجرای این قانون و اختصاص دو میلیارد دلار به مترو را از آن استخراج کنیم.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی در مجمع نمایندگان استان تهران برای بررسی این موضوع، گفت: با توجه به جلساتی که با مسوولان شهرداری و نمایندگان دولت داشتیم به نظر می‌رسد زمینه‌های خوبی از سوی دو طرف وجود دارد و این کار در زمان کوتاهی به نتیجه می‌رسد و ان‌شاءالله شاهد تحقق این موضوع خواهیم بود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اضافه کرد: مجمع نمایندگان تهران سعی دارد زمینه را برای رفع ابهامات و اجرای قانون از سوی دولت فراهم کند. مشخص است که قانون باید اجرا شود اما مشکلات مجری هم باید رفع شود. به هرحال به نظر ما پیگیری و پیگرد قانونی تیر آخر است و تیر اول نیست.

وی با اشاره به لزوم وجود زمینه‌ی تعاون و همکاری بین مقنن و مجری قانون تاکید کرد که حتی اگر مجری تمایلی به اجرای این قانون نداشته باشد، این قانون باید اجرا شود.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت در پایان، گفت: ما فکر می‌کنیم مسیر نباید به سمت چالشی شدن پیش برود؛ لذا تلاش می‌کنیم با رفع مشکلات و ابهامات زمینه‌ی اجرایی شدن این موضوع را فراهم کنیم، چرا که امروز تهران به شدت نیازمند حمایت در بسترهای مختلف خصوصا بستر حمل و نقل عمومی است و دود این چالش‌ها و اختلافات به چشم همه‌ی مردم می‌رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet