روز مجلس
1389/05/09 14:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ خبر داد:

بررسی گزارش محرمانه از موجودی حساب ذخیره‌ ارزی در این کمیسیون

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ مجلس شورای اسلامی، از بررسی گزارش محرمانه‌ی ارسالی از هیات رییسه در مورد موجودی حساب ذخیره‌ی ارزی در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: در حال حاضر بررسی‌های لازم در این رابطه انجام شده و این کمیسیون جمع‌بندی نهایی خود را به هیات رییسه ارجاع خواهد داد.

جعفر قادری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته گزارش محرمانه‌ای از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کل کشور درباره‌ی موجودی حساب ذخیره‌ی ارزی به هیات رییسه ارسال شده بود که پس از آن هیات رییسه این گزارش را برای بررسی و اظهارنظر به کمیسیون برنامه و بودجه ارایه داد.

وی در ادامه گفت: بنده مسوولیت بررسی این گزارش محرمانه را به عهده گرفتم و در همین راستا پس از برگزاری جلساتی با نمایندگانی از سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها نتایج بدست آمده را در قالب گزارشی به کمیسیون برنامه و بودجه ارایه دادم.

نماینده‌ی مردم شیراز در خانه‌ی ملت، خاطرنشان کرد: نتیجه‌ی نهایی این گزارش پس از بررسی و اظهارنظر کمیسیون برنامه و بودجه در قالب گزارش دیگری به هیات رییسه منعکس خواهد شد.

قادری هم‌چنین با بیان این‌که کارگروهی در کمیسیون تلفیق به بررسی لایحه‌ی پیشنهادی دولت در مورد اساسنامه‌ی صندوق توسعه‌ی ملی در این کمیسیون می‌پردازد، گفت: این کارگروه‌ها این موضوع را بررسی می‌کنند که لایحه‌ی دولت که به صورت مستقل از برنامه در مورد صندوق توسعه‌ی ملی آمده است را به عنوان بخشی از برنامه‌ی پنجم و در قالب این برنامه مصوب کند یا این‌که اجازه بدهند این لایحه روال جاری خودش را در کمیسیون اصلی‌اش یعنی کمیسیون برنامه و بودجه طی کند.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس  ادامه داد: اگر کمیسیون تلفیق به این جمع‌بندی برسد که اساسنامه‌ی صندوق توسعه‌ی ملی جزیی از برنامه‌ی پنجم باشد کارگروهی بر روی این مواد کار کرده و پیشنهادات خود را به این کمیسیون ارایه می‌دهد. در غیر این صورت پس از اتمام بررسی لایحه‌ی پنجم، لایحه‌ی دولت در مورد اساسنامه‌ی صندوق توسعه‌ی ملی که یک فوریت آن در مجلس مصوب شده است برای بررسی به کمیسیون‌های اصلی و فرعی ارجاع داده خواهد شد.

قادری در پایان خاطرنشان کرد: مطمئنا در صورتی که لایحه‌ی دولت در مورد اساسنامه‌ی صندوق توسعه‌ی ملی در قالب برنامه‌ی پنجم گنجانده نشود پس از بررسی لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم، کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون‌های فرعی بررسی‌های لازم را انجام داده و مصوبات خود را برای اتخاذ تصمیم نهایی به صحن علنی ارسال می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet