هدر موبایل
1389/05/09 15:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه:

ایران با صلابت از غنی سازی هسته ای دفاع می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که موانع ایجاد شده از سوی غرب در راستای متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران غیرقانونی است گفت : جمهوری اسلامی ایران با صلابت از غنی سازی هسته ای خود دفاع می کند.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با ایرنا در مورد تاکید رییس سازمان انرژی اتمی مبنی بر ایستادگی ایران بر حق هسته ای خود، اظهارداشت: براساس معاهده NPT و قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی رسیدن به فناوری صلح آمیز هسته ای جزو حقوق هر کشور است و در این راستا موانعی که از سوی غرب برای ایران ایجاد شده غیرقانونی است .

وی با یادآوری طرح مجلس مبنی بر صیانت از دستاوردهای هسته ای، تصریح کرد: متاسفانه بستری در فضای بین المللی حاکم شده که ابرقدرت ها، ایران هسته ای را پذیرا نیستند و به همین دلیل پرونده هسته ای ایران را به چالش می کشند ولی ایران با صلابت از غنی سازی هسته ای خود دفاع می کند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب با تاکید براین که موضوع هسته ای باید از طریق دیپلماسی پیگیری شود، خاطرنشان کرد فعالیت های مسالمت آمیز هسته ای ایران مدت ها است که برای غرب آشکار شده است.

وی با بیان این که نباید از تحریم ها استقبال کرد، اظهارداشت باید نگاه واقع بینانه ای به تحریم ها داشت زیرا این تحریم ها به منزله تهدید محسوب می شود بنابراین باید به گونه ای رفتارکنیم که آثار جانبی تحریم را در کشور کاهش دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet