شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/09 15:45:00
سرویس اقتصادی
درخواست کمیسیون انرژی مجلس از هیات رییسه:

طبق اصل 85 طرح اصلاح الگوی مصرف به صورت آزمایشی به دولت ابلاغ شود

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است: در شرایط موجود که بحث تحریم بنزین مطرح است و اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها پیش روست نباید طرح اصلاح الگوی مصرف در صف تصویب قرار بگیرد؛ از همین رو پیشنهاد دادیم طبق اصل ۸۵ قانون اساسی مصوبه کمیسیون به صورت آزمایشی به دولت ابلاغ شود.

"حسین امیری خامکانی" نماینده زرند و کوهبندان در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: از سال قبل که به نام سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری شد طرحی در کمیسیون انرژی به این نام تدوین شده و به هیات رییسه ارائه شد و یک فوریت آن در تاریخ 17 آذر 88 درمجلس به تصویب رسید و برای بررسی به کمیسیون ارسال شد.

امیری خامکانی ادامه داد: در کمیسیون با حضور کارشناسان مرکز پژوهشهای مجلس، دیوان محاسبات، وزارت نفت، وزارت نیرو، معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری و موسسه استاندارد در چندین جلسه کارشناسی تغییراتی به عمل آمد، نظرات دستگاه ها به صورت کتبی و شفاهی گرفته شد.

وی یادآورشد: اخیرا که سیاستهای کلی اصلاح الگوی مصرف از سوی رهبری ابلاغ شد، کمیسیون  قسمتهایی که درباره انرژی بود استخراج کرد و در نهایت نسخه جمع بندی شده در کمیسیون انرژی تصویب شد و دو روز قبل از تعطیلات تابستانی مجلس به هیات رییسه ارائه شد و آماده تصویب است.

نماینده زرند و کوهبندان تصریح کرد: این طرح طی جلسات تخصصی در 12 فصل و 83 ماده آماده شده است و از آنجا که بررسی مجدد می تواند وقت گیر باشد پیشنهاد دادیم طبق اصل 85 قانون اساسی مصوبه کمیسیون به صورت آزمایشی به دولت ابلاغ شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: اگر مجلس با اجرای اصل 85 در خصوص این طرح موافقت نکرد یک پیشنهاد اولویت تدوین کردیم که با فوریت در دستور کار مجلس قرار بگیرد، چون معتقدیم در وضعیت موجود که بحث تحریم بنزین مطرح است و اجرای طرح هدفمند کردن را پیش رو داریم نباید این طرح در صف تصویب قرار بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet