هدر موبایل
1389/05/09 15:58:00
سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون قرآن و عترت:

ضرورت وجود فراکسیون‌ها در مجلس بستگی به نوع عملکرد آنها دارد

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، ضرورت وجود فراکسیون‌ها در مجلس بستگی به نوع عملکرد آنها دارد.

"لاله افتخاری" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اظهار اینکه فراکسیون ها در قوه مقننه به عنوان یک «ان جی او» و تشکل خودش محسوب می شوند، گفت: براین اساس فراکسیون با گرایش های مختلف شکل گرفته و فعالیت های آنها هم بسیار متفاوت است.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت با بیان اینکه برخی فراکسیون بسیار فعال هستند، برای نمونه به فعالیت فراکسیون مطبوع خود اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: فراکسیون قرآن وعترت با فعالیت هایی که داشته توانسته در بحث های قرآنی برروی دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی تاثیر گذار باشد.

نماینده تهران، ری و شمیرانات و اسلامشهر، اظهارکرد: برخی فراکسیون ها نیز فقط نامی از آنها وجود دارد و به جز اقدام تبلیغی، کاری را انجام نمی دهند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با اعلام اینکه برخی فراکسیون ها نیز با دید سیاسی در مجلس تشکیل می شوند، خاطرنشان ساخت: این فراکسیون ها سعی می کنند با فعالیت های خود در موارد خاص با تصمیماتی که اتخاذ می نمایند بر دولت و مجلس تاثیرگذار باشند.

عضو فراکسیون مخترعان مجلس در عین حال با اظهار اینکه وجود برخی فراکسیون ها لازم و وجود برخی از آنها چندان ضرورتی ندارد، خاطرنشان کرد: وجود فراکسیون ها بستگی به ظرفیت خودشان دارد که چقدر می توانند موثر باشند.

افتخاری همچنین وجود فراکسیون های فعال را کمکی برای کمیسیون های تخصصی مجلس دانست واظهار کرد: تشکیل فراکسیون ها از افراد علاقمند و متخصص دریک موضوع خاص می تواند به دلیل طرح دیدگاه های مختلف، کمک بسیاری به تصمیم گیری ها بر مبنای کارشناسی در کمیسیون ها و مجلس بکند.

عضو فراکسیون شاهد و ایثارگر در یک جمع بندی کلی از فعالیت فراکسیون ها در مجلس، آنها را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و گفت: ضرورت وجود فراکسیون ها در مجلس بستگی به نوع عملکرد آنها دارد که اگر فعال باشند بسیار می توانند موثر باشند و در غیر این صورت به دلیل عدم فعالیت، می توانند خیلی بی خاصیت باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet