شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/09 16:53:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم اردبیل در مجلس:

استاندار باید ارتباط صریح با دولت داشته باشد

**جواد صبور در خصوص غیربومی بودن استاندار جدید بوشهر گفت: درست است که استاندار جدید غیربومی است اما سابقه اجرایی وی در استان‌های محروم و ۳۰سال سابقه اجرایی وی جزو خصوصیات مثبت وی است.چیزی که مهم است؛ ارتباط مناسب استاندار و تعامل وی با دولت است که برای مسائل صنعت، کشاورزی و کارهای فرهنگی بتواند ارتباط صریح و بی‌واسطه‌ای برقرار کند. البته مشاورین وی باید بومی باشند تا به وسیله عوامل اجرایی که در استان حضور دارند، بتوانند ارتباط خود را با حوزه‌های اجرایی استان حفظ کنند.

"جواد صبور" در خصوص ترافیک سؤالات از وزرا در مجلس گفت: برای اینکه وقت مجلس گرفته نشود، سؤالات به دو بخش منطقه‌ای و ملی تقسیم شده‌اند و این قضیه در تغییرات آیین‌نامه‌ای مجلس مدنظر قرار داده شده است. از طرفی افزایش حجم سؤالات به دلیل گرایش این مجلس بر نظارت علاوه بر قانون‌گذاری است که ترافیک سؤالات نشانه قوی بودن نظارت مجلس است.

وی در گفتگو با هفته نامه خبر اردبیل خاطرنشان کرد: نظارت قوی برای نماینده‌ها نیز خوب است و طی گزارشی که وزرا ارائه می‌دهند، زوایای مبهم مسائل شفاف شده و در کل به نفع دولت، مردم و نظام است، چون این شفاف‌سازی شایعات را در خصوص ابهامات
 از بین می‌برد.

صبور در خصوص امتناع دولت از ارائه مصوبات هیأت دولت به مجلس نیز گفت: آقای میرتاج‌الدینی این موضوع را تکذیب کرده است و می‌گوید ما مصوبات را می‌فرستیم و فقط آنهایی که اجرایی نشده است، به مجلس ارائه نشده و توضیحاتی را در خصوص این مصوبات ارائه دادند که به هر حال مجلس پیگیر این موضوع است.

جواد صبور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از جلسه با استاندار جدید اردبیل جهت پیگیری مشکلات استان خبر داد و گفت: اولویت‌های پیگیری استان را به استاندار منتقل کردیم.

جواد صبور گفت: راه اردبیل به زنجان که دوساعت‌ونیم استان را به مرکز کشور نزدیک می‌کند، از اولویت‌های پیگیری در حوزه انتخابی است.

وی افزود: راه‌آهن اردبیل که در دست اجراست نیز جزو اولویت‌های پیگیری‌ام است.

صبور افزود: در حوزه گردشگری در تلاش هستیم امکان گردشگری در استان از طریق گسترش و بهبود وضعیت هتل‌ها و اقامتگاه‌ها افزایش پیدا کند.

نماینده مردم اردبیل افزود: در بخش کشاورزی، برای خرید گندم مازاد کشاورزان مشکل داریم و در پی این هستیم که مشکل کمبود جا برای ذخیره گندم آنها نیز مرتفع شود.

وی گفت: ساخت دانشگاه صنعتی اردبیل که از مصوبات دور دوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور است نیز از دیگر موارد پیگیری من است. در زمینه اشتغال و توسعه صنایع تبدیلی در حال حاضر مشکل داریم که در منطقه به دنبال جذب سرمایه هستیم، تعداد زیادی کارخانه کلنگ‌زنی شده اما به بهره‌برداری نرسیده است.

صبور خاطرنشان کرد: بیکاری یکی از معضلات اصلی ماست و در حال حاضر حدود 4000 نفر بیکار در منطقه داریم که به دنبال کارهای اساسی برای ایجاد اشتغال در حوزه‌های کشاورزی، صنایع و دامداری هستیم.

نماینده مردم اردبیل افزود: به دنبال آن هستیم مصوباتی که دور دوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور مصوب شده است، اجرایی شود تا این سفرها بتواند منشأ تحولات مختلفی برای رونق اقتصادی به خصوص در حوزه دانشگاه و آموزش‌وپرورش شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet