هدر اصلی
1389/05/09 17:11:00
سرویس فرهنگی
علیرضا سلیمی :

صندوق ذخیره فرهنگیان، در صورت پاسخگو نبودن منحل می‌شود

**نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین بحث‌های مطروحه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بحث صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون مطرح شد که این صندوق به فرهنگیان پاسخگو نیست.

"علیرضا سلیمی" در گفتگو با هفته نامه وقایع استان اظهار داشت: طی بررسی‌هایی که کمیسیون انجام داد در خصوص این صندوق تلاش خود را برای احقاق حقوق فرهنگیان خواهیم کرد و این صندوق باید نسبت به برگرداندن اموال فرهنگیان به آنها اقدام کند، در غیر این صورت صندوق را منحل خواهیم کرد.

وی گفت: در خصوص بحث حق‌التدریسی‌ها نیز طی هفته‌های اخیر وزیر آموزش‌وپرورش را به کمیسیون فراخواندیم؛ طبق قانون باید 200 هزار نفر به عنوان نیروی حق‌التدریسی معرفی می‌شدند که از این تعداد فقط 60 هزار نفر معرفی شدند، در فاز اول 26 هزار نفر را فراخوان کردند که طبق قانون باید افراد با سابقه کاری 4 سال فراخوان شوند اما وزارت آموزش‌وپرورش افراد با سابقه بالای 6 سال را فراخوان کرده بود که پیگیر شدیم تا این رقم اصلاح شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: در خصوص دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور و ساماندهی آنها نیز در کمیسیون آموزش و تحقیقات جلسات مفصلی با رایزنان فرهنگی داشتیم که قرار است برای بازگرداندن استادان ایرانی به کشور اقدام شود و همچنین آقازاده‌هایی که در کشورهای دیگر مشغول به تحصیل هستند به کشور برگردند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: 80 درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی و 20 درصد آنها دانشجوی فوق‌ و بالاتر هستند و بسیاری از آنها در رشته‌هایی درس می‌خوانند که در ایران هم وجود دارد و در شرایطی که 20 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌ها داریم حضور این دانشجویان در دانشگاه‌هایی که بعضاً از سطح علمی پایین‌تری نسبت به ایران برخوردارند توجیه ندارد.

وزرا نتوانستند ارتباط تنگاتنگی با مجلس ایجاد کنند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص ترافیک سؤالات از وزیران دولت دهم در مجلس گفت: چون وزرا نتوانستند ارتباط تنگاتنگی را با مجلس ایجاد کنند حجم سؤالات زیاد شده است.

وی گفت: سؤال‌ها مربوط به خواسته‌های بحق نمایندگان از دولت است که معاون پارلمانی آنها یا خود وزیر باید پاسخگو باشد.

سلیمی خاطرنشان کرد: وزرا گاهی وعده‌های سرخرمن می‌دهند که باید در این رفتار خود تجدیدنظر کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص ابلاغ نشدن مصوبات هیأت دولت به مجلس نیز گفت: این رفتار خلاف قانون است چون قانون دولت را موظف کرده است که بخشنامه‌های دولتی نباید مغایر با قوانین مجلس باشد.

وی خاطرنشان کرد: چنان‌چه دولت در اجرای قوانین مجلس نیز کوتاهی کند،‌ چنان‌که در مورد بودجه مترو شاهد بودیم، مجلس واکنش نشان خواهد داد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع‌گیری‌های اخیر وزیر امورخارجه روسیه در قبال ایران گفت: روسیه نشان داده که دنباله‌رو آمریکاست و من به سیاستمداران این کشور توصیه می‌کنم که در چاه آمریکا نیفتند.

وی گفت: قطعاً مواضع روسیه را دنبال خواهیم کرد و در وقت مناسب پاسخ خواهیم داد. این کشور نشان داده که استقلال ندارد و منافع آمریکا را به منافع خود ترجیح می‌دهد.

معدن کوه دز باید به مردم منطقه واگذار شود

سلیمی در اشاره به موارد مورد پیگیری خود در حوزه انتخابی از اعتراض مردم نسبت به واگذاری یک معدن سنگ به شخص غیربومی خبر داد و گفت: مردم منطقه قاطعانه نسبت به بهره‌برداری شخص غیربومی از معدن کوه دز اعتراض دارند.

وی ادامه داد: شخصی که امتیاز بهره‌برداری را به دست آورده است از رانت‌های ویژه‌ای استفاده کرده و از طرف عده‌ای در وزارت صنایع و اداره صنایع و معادن استان حمایت می‌شود.

این نماینده مجلس افزود: چنین واگذاری‌هایی باعث بدبینی مردم نسبت به نظام و ایجاد تنش می‌شود و در شرایطی که ما در کشور احتیاج به آرامش داریم باید جلوی چنین کارهایی گرفته شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: اگر مدیرکل صنایع استان و مدیران مربوطه واکنش نشان ندهند خودمان برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم اقدام خواهیم کرد.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی از آخرین پیگیری‌های خود در حوزه انتخابی خبر داد و گفت: در روزهای اخیر در جلسه شورای تأمین استان شرکت داشتم. همچنین با رئیس سازمان میراث فرهنگی دیداری داشتم که در آن در مورد مسائل منطقه تصمیم‌گیری‌هایی شد.سلیمی گفت: طی این جلسه طرح تعریض جاده‌ نراق تا غار نخجیر با اعتبار 170میلیون تومانی در دستور کار قرار گرفت. همچنین بازسازی و احیای بافت قدیمی نراق و همین‌طور طرح گردشگری برای سرچشمه محلات و همین‌طور طرح گردشگری روستای خورهه که دو ستون تاریخی در آن قرار دارد، از دیگر بحث‌های مورد پیگیری‌ام در این جلسه بود.

سلیمی افزود: همچنین در روزهای اخیر در منطقه میزبان آقای حسینیان نماینده مجلس و آقای اسفندیاری رئیس سازمان بهزیستی کشور بودیم. همین‌طور مراسم تجلیل از کارآفرین برتر کشور که از دلیجان انتخاب شده است را نیز داشتیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet