شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/09 12:17:00
سرویس اقتصادی
اولیا: در پی تفحص از عملکرد برنامه چهارم توسعه

نقاط ضعف برنامه چهارم در بررسی برنامه پنجم مدنظر قرار گرفت

**نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به تشکیل کمیسیون تلفیق جهت بررسی برنامه پنجم توسعه، تصریح کرد: با توجه به اینکه اعضای هیات تحقیق و تفحص از عملکرد برنامه چهارم توسعه عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنج ساله پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند امکان تشکیل جلسه برای هیات وجود نداشت.

"علی اکبر اولیا" نایب رییس هیات تحقیق و تفحص از برنامه چهارم توسعه، تاکید کرد: تاکنون گزارش‌های نظارتی از دستگاه‌های اجرایی تهیه شده است و مشاوران هیات بررسی خود را بر روی این گزارش‌ها آغاز کرده‌اند.

وی ادامه داد: پس از اتمام کار کمیسیون تلفیق و تصویب لوایح برنامه پنجم توسعه، هیات تحقیق و تفحص  تشکیل جلسه خواهد داد تا هر چه زودتر گزارش نهایی تحقیق و تفحص برنامه چهارم توسعه به هیات رییسه مجلس و صحن علنی ارائه می‌شود.

طراح تحقیق و تفحص از برنامه چهارم توسعه افزود: نمی‌توان زمان دقیقی برای ارائه گزارش نهایی تحقیق و تفحص اعلام کرد، اما مسلما بلافاصله پس از اتمام کار کمیسیون تلفیق هیات به سرعت کار خود را از سر می‌گیرد و هرچه زودتر گزارش را تهیه و ارائه خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه تفحص از برنامه چهارم تاثیر نسبی بر بررسی برنامه پنجم توسعه داشت، تصریح کرد: با توجه به حضور اکثر اعضای کمیته تفحص از عملکرد برنامه چهارم در جلسه‌های بررسی لوایح برنامه پنجم توسعه، تلاش شد نواقص برنامه چهارم در برنامه آتی تکرار نشود.

وی تاکید کرد: حضور اعضای کمیته تحقیق و تفحص، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها تا حد بسیاری باعث شد تا نقاط ضعف برنامه چهارم از برنامه پنجم توسعه حذف شود.

نایب رییس هیات با بیان اینکه اتمام کار تحقیق و تفحص از برنامه چهارم می توانست تاثیرگذار تر باشد، افزود: اگر گزارش نهایی تحقیق و تفحص از برنامه چهارم پیش از بررسی بر روی برنامه پنجم توسعه تهیه می‌شد بهتر و بیشتر می‌توانستیم از حضور ضعف‌های برنامه چهارم در برنامه پنجم جلوگیری کنیم.

تحقیق و تفحص از برنامه چهارم توسعه با سه محور اصلی نتایج کلان رشد و توسعه اقتصادی، ارزیابی احکام کلی این برنامه و عملکرد بخش‌های اجرایی تشکیل شده است.

غفار اسماعیلی، نماینده مردم هشترود، علی اکبر اولیا، نماینده مردم یزد، موسی‌‌الرضا ثروتی، نماینده مردم بجنورد و جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت هیات رییسه کمیته تحقیق و تفحص از برنامه چهارم توسعه را تشکیل داده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet