هدر موبایل
1389/05/09 18:55:00
سرویس سیاسی
رئیس پارلمان لبنان در حضور ملک عبدلله و بشار اسد:

لبنان رای دادگاه بین‌المللی علیه حزب‌الله را نخواهد پذیرفت

**رئیس پارلمان لبنان در سخنانی در نشستی با مقامات لبنان، سوریه و عربستان سعودی، اعلام کرد که کشورش حاضر به پذیرش توطئه صهیونیست‌ها در رای دادگاه بین‌المللی علیه حزب‌الله نیست.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری الجزیره ،"نبیه بری"، رئیس پارلمان لبنان، در نشستی با حضور "میشل سلیمان " و "بشار اسد "، روسای جمهور لبنان و سوریه، "ملک عبدالله"،‌ پادشاه عربستان و "سعد الحریری"، نخست‌وزیر لبنان در کاخ ریاست جمهوری لبنان برگزار شد، تاکید کرد: باید برای مقابله با فتنه‌انگیزی بین شیعیان و اهل تسنن در لبنان اقدام شود.

در ادامه این گزارش آمده است: نبیه بری همچنین افزود: کشور لبنان فتنه‌انگیزی علیه حزب الله را نمی‌پذیرد و من از طرف خودم و نه حزب الله نفس این اتهام را هم نمی‌پذیرم و تحت هیچ شرایطی هم نخواهم پذیرفت. 

بشار اسد نیز در این نشست تاکید کرد که هرگز هدف قرار گرفتن حزب الله، از طریق دادگاه بین‌المللی را نخواهد پذیرفت.

ملک عبدالله نیز در دیدار خصوصی خود با سعد‌الحریری از وی خواسته است با سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان دیدار و درباره حکم دادگاه بین‌المللی گفت‌وگو کند.

ظاهرا قرار است بزودی دادگاه بین المللی ای که در مورد ترور "رفیق حریری" نخست وزیر فقید لبنان تحقیق می کند، حزب الله لبنان را در دست داشتن در این ترور محکوم کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet