شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/10 07:30:00
سرویس سیاسی
ستار هدایتخواه:

جنگ امروز، جنگ رسانه‌هاست

**نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر برخی از قدرت‌های زورگو و سلطه‌گر تلاش می‌کنند تا فرهنگ‌های منحط خود را در کشورهای اسلامی حاکم کنند و برای مقابله با این مسئله، تشکیل اتحادیه‌های فرهنگی بین کشورهای مسلمان برای مقابله با این حرکت سازمان یافته دشمنان اسلام، لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

"ستار هدایتخواه" در گفتگو با هفته نامه امید مردم افزود: کشورهای سلطه‌گر، دائماً در حال دسیسه‌چینی برای مقابله با کشورها و ملت‌های اسلامی هستند، نقش‌آفرینی دو کشور دوست و همسایه، یعنی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در منطقه و نیز معادلات بین‌المللی حائز اهمیت بسیار است. امروز این دو کشور مهم در منطقه و جهان، که هر دو کشور، اسلامی هستند، قابلیت تشکیل اتحادیه فرهنگی منطقه‌ای را دارند.

وی با یادآوری این نکته که قدرت اصلی امروزه متعلق به فرهنگ‌هاست، اظهار داشت: با توجه به غنای فرهنگ اسلامی و قدرت تاریخی آن، اگر بتوانیم به طور صحیح از تمامی ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده کنیم، بدون تردید مسلمانان در این زمینه حرف اول در دنیا را خواهند زد. چرا که ما مسلمانان، حقایق را از چشمه‌ای روشن به نام قرآن و احادیث پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) می‌گیریم.

این نماینده مجلس افزود: نقش رسانه‌های تأثیر‌گذار در خارج از کشور، نقشی مهم و مثال زدنی است، برای ابلاغ پیام برحق جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، در همه زمینه‌ها ابزار متناسبی لازم است و رسانه‌های گوناگون، همان ابزار انتقال این پیام هستند و بدون ابزار لازم، در این زمینه نیز تأثیرگذاری مطلوبی صورت نخواهد گرفت.

نماینده مردم بویراحمد و دنا تصریح کرد: امروزه، جنگ موجود در جهان، جنگ رسانه‌ای است؛ رسانه‌ها ابزار انتقال فرهنگ‌ها به جوامع هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز باید با تقویت رسانه‌های خود، در مقابله با رسانه‌های قدرتمند که دارای بودجه‌های کلان چند ده میلیارد دلاری هستند و علیه ایران و انقلاب اسلامی کار می‌کنند، این مهم را به جای آورده و دسیسه‌های آنان علیه ایران و انقلاب اسلامی را خنثی کند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به عنوان منتخبان مردم مسلمان ایران، از طریق قانون‌گذاری و نظارت، در پی ادای این فریضه مهم اند و به همین دلیل است که دولت محترم، به دنبال تدوین قانون جامع رسانه‌ای است.

هدایتخواه افزود: مجلس شورای اسلامی، تا آنجایی که اختیاراتش اجازه می‌دهد، در زمینه حمایت‌های مالی در چارچوب بودجه سالانه نیز از رسانه‌ها حمایت‌های لازم را به جای خواهد آورد. در بعد نظارتی نیز، مجلس طبق اختیارات خود، در زمینه ارتقای جایگاه رسانه‌های کشور عمل می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet