خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/10 11:08:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم بیجار :

هزینه های گندم به نفع کشاورز نیست

**بهمن مراد نیا نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت : باید از گندم کاران حمایت و آن ها را برای تولید بیشتر تشویق کرد.

"بهمن مرادنیا" نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی  در گفت و گو با خبر گزاری خانه ملت با بیان اینکه خرید گندم در اکثر استان های کشور تبدیل به یک معضل شده است گفت:کشاورزی که پس از یک سال زحمت برای محصول ،امسال به دلیل عدم برنامه ریزی مسئولین گندمش را تحویل نمی گیرند و اکثر سیلوهای مناطق پر از گندم وارداتی است باید چه کاری انجام دهد.
 وی تاکید کرد:در سنوات گذشته گندمی که وارد شده باید به موقع تخلیه می شد ولی در حال حاضر به این شکل نیست،همچنین کامیونها آماده بارگیری نمی توانند کارشان را انجام دهند زیرا سیلوها گندم ها را نیز تحویل نمی گیرند.
مرادنیا در ادامه گفت:در حوزه انتخابیه ام کشاورز می خواهد محصولاتش را به استان های دیگر منتقل کند اما با کمبود کامیون مواجه هستند،همچنین بحث درصد  سز زدگی گندم ها  که به وقت خودش وزارت خانه های مربوطه برنامه ریزی کرده بودند متاسفانه تبدیل به معضلی شده است.
وی افزود:متاسفانه به واسطه این که هزینه حمل چند برابر شده کشاورزان نمی توانند بار را حمل  کنند و همچنین به علت مشکلات تحویل به شدت در مضیغه هستند و تذکراتی  به وزارت خانه های مربوطه داده ایم ولی نتیجه ای نگرفتیم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:مسئولین وعده داده اند که این کار را انجام دهند اما هنوز کاری صورت نگرفته است،مشکل دیگر پرداخت پول گندم کاران است و به یک ماه یا چهل روز و یا غیره منتهی می شود.
وی گفت:وزارتخانه هایی که متولی کار هستند باید پاسخ دهند که چرا باید کشاورز سرگردان باشد  مرادنیا در ادامه گفت: باید از کشاورز حمایت کرد و برای تولید بیشتر وی را تشویق کرد،در حال حاضر جایی برای تحویل گندم ها وجود ندارد و  پول آن را به موقع پرداخت نمی کنند و در نهایت هزینه های حمل را چند برابر کرده اند.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت:دلیل این افزایش  قیمت این است که کامیوندار می گوید که اگر من امروز گندم را بار بزنم  وقتی 5 روز در صف هستم باید هزینه خواب را در یافت کنم.
وی ادامه داد:این محصول بالاخره تحویل گرفته می شود ولی هزینه های آن برای کشاورز بسیار بالا می رود و دیگر به صرفه اش نیست .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet