روز مجلس
1389/05/10 09:49:00
سرویس اقتصادی
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی: برای تامین اعتبارات مترو

برداشت از حساب ذخیره ارزی مانع قانونی ندارد

**نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نوع استفاده از حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی با یکدیگر متفاوت است و برای استفاده از حساب ذخیره ارزی مشکل قانونی وجود ندارد.

"سید کاظم دلخوش" نماینده صومعه سرا در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص اظهار نظر اخیر رییس کل بانک مرکزی در خصوص عدم تخصیص اعتبار مترو از حساب ذخیره ارزی به علت پیش بینی صندوق توسعه ملی در قانون بودجه سال 89 گفت:حساب دخیره ارزی حسابی جداگانه با هیات امنایی جداگانه بوده که جایگاه و میزان برداشت از آن حساب مشخص است.
وی تصریح کرد:در حال حاضر ما هر کجا که احتیاج به متمم داشته  و در مقابل نیازی به اصلاحیه بودجه نباشد از حساب ذخیره ارزی برداشت می کنیم.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با تاکید براین که موضوع صندوق توسعه ملی موضوع جداگانه ای است گفت: در خصوص صندوق توسعه ملی که مقام معظم رهبری نیز بر تشکیل و توسعه  آن تاکید داشتند در خصوص 20 درصد مازاد فروش نفت خام به آن به حساب می آید که برای توسعه تولید در کشور در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.
وی در ادامه تصریح کرد :بر این اساس صندوق توسعه ملی و نوع وام دهی به تولید وسرمایه گذاری توسط دولت کنترل و حمایت می شود و این میزان برداشت ازطریق همان چرخه تولید باز هم به آن حساب برگشت داده خواهد شد.
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد:حساب ذخیره ارزی هرچقدرموجودی داشته باشد بر همان اساس می توان از آن برداشت کرد و در حال حاضر برای برداشت از این حساب مانع قانونی وجود ندارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet