هدر موبایل
1389/05/10 10:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آوایی:

تحریم‌های اروپا و آمریکا تاثیری در اراده ملت ایران ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص تحریم‌های جدید اروپا و آمریکا علیه ایران، گفت: این تحریم‌ها تاثیری در اراده ملت ایران ندارد.

احمد آوایی در گفتگو با فارس پیرامون تحریم‌های جدید کشورهای غربی گفت: تحریم‌ها بحث جدیدی نیست و بعد از پیروزی انقلاب به موضوع تحریم‌ عادت کرده‌ایم.

وی پیشرفت ایران در عرصه‌های علمی، تکنولو‍ژی، صنایع نظامی و غیرنظامی طی سه دهه اخیر را نتیجه تحریم‌ها دانست و ادامه داد: البته از تحریم‌ها استقبال نمی کنیم ولی اینگونه نیست که این تحریم‌ها ملت ایران را وادار به سازش کند یا از پا درآورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: ما در زمان جنگ با صدام جنایتکار که آمریکا، شوروی سابق، اروپا و کشورهای مرتجع منطقه که در عمل 46 کشور پشت رژیم بعث بودند توانستیم علی رغم تحریم‌ها در شرایط جنگ، کشور را نجات دهیم.

وی اظهار داشت: الان که سال‌ها از دوران جنگ گذشته ما از نظر تکنولوژی و سایر زمینه‌ها خودکفا هستیم.

این نماینده مجلس به بخشی از راهکارهایی که برای کاهش فشارها در نظر گرفته شده است، اشاره کرد و گفت: باید به صنایع داخلی و متخصصان، صنعتگران و متفکران خودمان بیشتر بها دهیم همانطوری که در هر بخشی که نیروهای داخلی وارد عمل شده اند در بسیاری از مسائل خودکفا شده‌ایم.

 

*مذاکره با آمریکا در این شرایط سازش است

آوایی پیرامون پیشنهاد جدید مذاکره با ایران که اخیرا توسط مجلس سنای آمریکا مطرح شده است، گفت: تا زمانی که تحریم‌ها را بر ندارند ما نباید زیر بار مذاکره برویم.

وی قبول مذاکره در شرایط فعلی با آمریکا را زیر بار رفتن سیاست "چماق و هویج " دانست و گفت: اول تحریم‌ها را بردارند تا در شرایط مساوی ایران حاضر به مذاکره باشد نه اینکه در شرایط تحریم زیر بار مذاکره برویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet