هدر موبایل
1389/05/10 10:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آلیا:

تهدید آمریکا برای حمله نظامی به ایران نشانه درماندگی آنهاست

**عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تهدید آمریکایی‌ها به حمله نظامی به ایران را نشانه ضعف و درماندگی آنها دانست و گفت: این بیانیه خللی در اراده ملت ایران ایجاد نمی‌کند.

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانیه کنگره آمریکا مبنی بر اجازه حمله اسرائیل به ایران، اظهار داشت: از نظر کلی این فرمان، موضع‌گیری و اتخاذ تصمیم حاکی از درماندگی و دست و پا زدن آمریکایی‌ها است؛ در حال حاضر از نظر موقعیت بین‌المللی، جهان در شرایطی است که دیگر حمله نظامی به هیچ کشوری جواب نمی‌دهد چرا که امروزه عصر گفت‌وگو و مذاکره و توجه به حقوق انسان‌ها و بشر است.

وی افزود: تهدید به حمله نظامی اساساً و ماهیتاً نشان از ضعف و درماندگی آمریکایی‌ها است و در واقع این موضوع آخرین مرحله از کینه‌توزی آمریکایی‌ها را نشان می‌دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: حمله آمریکایی‌ها با هدف اشغال عراق و افغانستان از این دسته حمله‌ها و تهدیدهاست که به جز اثبات ناتوانی آنها نتیجه‌ای دیگر نداشت.

آلیا در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار پارلمانی فارس گفت: اگر بر فرض محال این حمله صورت گیرد، تجربه تاریخی ملت ایران نشان می‌دهد که اگر تمام دنیا تجهیزات خود را جمع و به ایران حمله کنند به دلیل ایمان، اعتقاد، همبستگی و روحیه ایثارگری و جهادگری ایران، ما پیروز خواهیم شد.

 

* ایران از لحاظ وضعیت دفاعی در سطح عالی قرار دارد

وی به پیروزی ما در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: اگر آنها بخواهند دست به این دیوانگی زده و خلاف عقل در این برهه از زمان حرف از حمله بزنند قطعا این موضوع برای فروش تسهیلات، آزمایش تسهیلات و یا ایجاد جنگ روانی برای سلطه بر کشورها است.

این نماینده مردم تهران در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود خاطرنشان کرد: به لطف خدا در حال حاضر وضعیت دفاعی ایران بسیار عالی است و ما به لحاظ بازدارندگی در وضعیت مناسبی قرار داریم.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: موشک‌هایی که به دست نیروهای متخصص و ایثارگر ما در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده به لحاظ دفاعی و بازدارندگی کشور ما را در سطح یکی از کشورهای قدرتمند دنیا قرار داده است.

آلیا افزود: ما موشک‌هایی داریم که می‌توانیم با انها قلب رژیم صهیونیست را نشانه بگیریم.

وی افزود: البته این سلاح‌ها برای حمله ساخته نشده بلکه برای دفاع هستند لذا ما از این نظر نگرانی نداریم.

 

* موضع‌گیری جدید آمریکا علیه ایران نوعی پیروزی برای ماست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: در مجموع این موارد نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بعد از فرایند تحریم‌ها و تخریب‌ها و حمایت از تروریسم و تلاش برای ایجاد تفرقه در کشور و تلاش برای اجماع در گروه 1+5 برای مقابله با ایران به نتیجه‌ای نرسیده‌اند لذا از آخرین حربه خود یعنی تهدید به حمله نظامی به ایران استفاده کرده‌اند.

نماینده مردم تهران یادآور شد: این موضع‌گیری و تصمیم برای ملت ایران نوعی پیروزی به حساب می‌آید و در واقع این موضوع یک معیار برای سنجش برای قدرت کشور ماست.

آلیا ادامه داد: در عرصه بین‌المللی بازیگران جهانی وزن‌هایی را برای کشورها در نظر می‌گیرند و اینکه در مقابل ایران بعد از ناکامی‌های پی‌در‌پی در زمینه‌های انرژی هسته‌ای، قطع رابطه یکجانبه در اول انقلاب و سلطه‌گری‌ها به این مرحله رسیده‌اند؛ نشانه پیروزی بزرگ برای کشور ما است. وی افزود: این بیانیه خللی در اراده ملت ایران ایجاد نمی‌کند چراکه روحیه و امکانات دفاعی و ذخایر کشور ایران در حدی است که اینگونه تهدیدها جای هیچ گونه نگرانی برای ما ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet