هدر موبایل
1389/05/10 10:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون اجتماعی:

اساسنامه سازمان تامین اجتماعی باید متناسب با قانون تنظیم شده باشد

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به مصوبه‌ی دوفوریتی مجلس در مورد شفاف کردن چگونگی اداره‌ی تامین اجتماعی و مسوول بودن وزیر رفاه برای پاسخگویی به مجلس، به نظر نمی‌رسد اساسنامه‌ی سازمان تامین اجتماعی مغایر با این قانون تنظیم شده باشد.

هادی مقدسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگر اساسنامه‌ی سازمان تامین اجتماعی مغایرتی با قانون داشته باشد قطعا قابل اجرا نیست و غیرقانونی است، اما به نظر می‌رسد دولت متناسب با قانونی که مجلس تصویب کرده، اساسنامه را تنظیم کرده باشد.

وی افزود: من صرفا از مطبوعات مطلع شدم که این اساسنامه تنظیم و ابلاغ شده اما هنوز از مفاد آن اطلاعی ندارم و طبیعتا محتوای آن می‌بایست متناسب با قانون مصوب مجلس باشد.

این عضو هیات رییسه‌ی هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تشکیل سه کمیته‌ی تخصصی در این هیات، ادامه داد: کمیته‌ی تامین اجتماعی و خدمات درمانی به ریاست آقای محجوب، کمیته‌ی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) به ریاست آقای زنجانی نماینده‌ی نقده، و کمیته‌ی صندوق بازنشستگی کل کشور به مسوولیت آقای منصوری رضی مستقر شده و فعالیت‌شان را شروع کرده‌اند.

مقدسی با اشاره به این‌که فعالیت این سه کمیته‌ی تخصصی بطور مستقیم زیر نظر هیات رییسه‌ی هیات تحقیق و تفحص است، گفت: فعالیت کمیته‌ها و هیات تحقق و تفحص در ایام تعطیلات مجلس ادامه دارد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان، خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت یک مجتمع عظیم اقتصادی که 30 میلیون تحت پوشش و هزاران میلیارد سرمایه دارد به این زودی و به این سرعت قابل قضاوت نیست و قطعا نیاز است که بررسی بیشتری روی آن صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet