ایام محرم 1398
1389/05/10 10:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کهکیلویه:

فرهنگ جبهه باید در دانشگاه ‌و مدارس تبیین شود

**یک نماینده مجلس تصریح کرد: در شرایط کنونی با وضعیتی که دشمن برای ما ایجاد کرده، باید در سی‌امین سال دفاع مقدس، اقتدار نظام را با دوران دفاع مقدس گره بزنیم.

حجت‌الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری در ارزیابی از مهم‌ترین مسائلی که باید در سی‌امین سال دفاع مقدس به آن پرداخته شود به ایسنا، گفت: امروز چون دشمنان صف‌آرایی جدیدی در برابر ما کرده‌اند مانند بحث تحریم‌ها یا حتی بحث بازرسی از هواپیماها و کشتی‌هایی که محموله‌ی جمهوری اسلامی در آنها قرار دارد، با این وضعیت جدیدی که پیش آمده باید بر روی اقتدار و قاطعیت نظام و این‌که هرکسی بخواهد در هر زمینه‌ای خدشه‌ای به ما وارد کند یا علیه ما کارشکنی نماید و یا بخواهد سد راه ما شود، بیشتر توجه داشت.

وی با بیان این که باید اقتدار نظام را با دوران دفاع مقدس گره بزنیم، تصریح کرد: به هرصورت امام راحل در زمان جنگ فریاد جنگ‌جنگ تا رفع کل فتنه را سر داد. آن زمان این شعارها کارساز بوده که ما توانستیم هشت سال جنگ را ادامه داده و در برابر تمام قدرت‌هایی که صدام را حمایت می‌کردند، با اقتدار و مقاومت، پایداری و وحدت، ایستادگی کنیم و در نهایت شکست و نابودی صدام و طرفداران وی و اضمحلال جبهه‌ها و احزابی که علیه ما بودند، را شاهد باشیم.

نماینده مردم کهکیلویه در مجلس، انتقال دستاورد‌های دفاع مقدس به نسل بعد از جنگ را مورد تاکید قرار داد و گفت: از روش‌های مختلف در این راستا باید استفاده کرد. از جمله این‌که جایگاه و ارزش‌های نیروهایی که یادگاران دفاع مقدس هستند را گرامی بداریم و این‌گونه نباشد که ایثارگران، رزمندگان و خانواده‌های شهدا و جانبازان که امروز در گوشه‌وکنار جامعه ما زندگی می‌کنند، سرخورده و گرفتار یاس و امیدی باشند.

به نظر وی، باید فداکاری و ایثارگری یادگاران دفاع مقدس را زنده و به آنها اهمیت دهیم و از راه‌های مختلف از جمله راه‌های فرهنگی این کار را در قالب ساخت فیلم‌ها و سریال‌ها یا نشست‌های علمی در دانشگاه‌ها و مجالس دیگرانجام و آن دوران را به نسل جوان منتقل کنیم.

بزرگواری در ادامه این گفت‌وگو تبیین فرهنگ جبهه در دانشگاه‌ها و مدارس و مجامع عمومی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: این کارها می‌تواند دلایلی برزنده نگه‌داشتن دوران دفاع مقدس باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet